O minulém víkendu se v pražských baseballových areálech v Troji a na Vypichu uskutečnil Český pohár juniorů v baseballu. Turnaje se zúčastnilo osm týmů z celé České Republiky, aby bojovali jednak o pohár, a pak také o postup na podzimní Mistrovství České Republiky. Protože na turnaji startovali snad všichni juniorští reprezentanti České Republiky, nebyla nouze o skvělý baseball.

Hlavní město Praha měla v turnaji tři želízka v ohni a všichni si vedli nad míru dobře. SaBaT Praha, ačkoliv skončíl „až“ šestý, přijel na turnaj se suverénně nejmladším týmem, pouze jednomu hráči bylo sedmnáct let, ostatním hráčům bylo šestnáct, patnáct, nebo dokonce čtrnáct let. Kotlářka Praha, jeden z favoritů turnaje potvrdil svojí pověst, v základní skupině skončili druzí za dalším pražským týmem Eagles Praha.

V semifinále bohužel nestačili na Třebíč Nuclears, kteří pro tento zápas nasadili na nadhazovací kopec jeden z největších českých juniorských talentů. Nicméně v zápase o třetí místo pro změnu Kotlářka nasadila svůj nadhazovací klenot, který Drakům Brno nedovolil ani jeden odpal a tak si Kotlářka z Troji odváží bronzové medaile.

A to nejlepší na konec. Eagles Praha ani jednou v turnaji nezaváhali a naprosto zaslouženě  turnaj vyhráli. Po cestě za vítězstvím v Českém poháru juniorů si v semifinále poradili s Draky Brno a ve finále pak s Třebíčí Nuclears.

Nejlepším pálkařem turnaje byl vyhlášen Robin Vávra z Třebíče, nejlepším nadhazovačem Daniel Padyšák z Kotlářky Praha a MVP hráčem celého turnaje byl vyhlášen další zástupce hlavního města, hráč vítězných Eagles Praha Šimon Blažek.

Koneční pořadí turnaje:

  1. Eagles Praha
  2. Třebíč Nuclears
  3. Kotlářka Praha
  4. Draci Brno
  5. Arrows Ostrava
  6. SaBaT Praha
  7. Hroši Brno a Patriots Liberec (zápas o sedmé místo se nehrál)

Turnaj byl díky oběma pořadatelům skvěle zvládnutý, speciálně pak, jak se zvládli poprat s nepříznivými podmínkami v sobotu večer, kdy se na jejich areály prohnal velice silný déšť, který značně podmáčel obě hřiště.

Foto: vítězové poháru Eagles Praha