O víkendu 15. – 17. května se v pražském Beachklubu Ládví uskuteční první letošní Super Cup. Hlavními hvězdami budou Kristýna Kolocová a Michala Kvapilová, stříbrné medailistky z loňského Mistrovství Evropy. V mužích budou favority reprezentační dvojice Schweiner s Perušičem, aktuálně 21. nejlepší pár na světě. Finálové zápasy proběhnou v neděli odpoledne.

Ženská část turnaje začíná již v pátek odpoledne. Turnaje se zúčastní hned 3 reprezentační dvojice, které budou bojovat na červencovém Mistrovství Evropy. Loňské stříbrné medailistky Kolocová s Kvapilovou, halové mistryně České republiky Šárka Nakládalová s Martinou Bonnerovou a slovenská dvojice Natálie Dubcová s Andreou Štrbovou, které v loňském roce vyhrály dva turnaje Super Cup.

V sobotu dopoledne začne mužská část turnaje. Hlavními hvězdami budou Perušič se Schweinerem, kterým se v letošním roce povedlo dostat mezi úzkou světovou špičku. Díky stříbru na turnaji světové série v Turecku se dvojice dostala na 21. místo světového žebříčku a reálně bojuje o účast na letních olympijských hrách v Tokiu. Dalšími reprezentanty budou Berčík s Dumkem.

Super Cup proběhne v Beachklubu Ládví, největším beachvolejbalovém areálu v České republice. Souběžně s hlavním turnajem proběhne v areálu i superfinále pražské juniorligy. Dětského turnaje se zúčastní přes 300 dětí v kategoriích v 9 různých kategoriích od 10 do 20 let.

 

Foto: Beachklub Ládví – Kristýna Kolocová a Michala Kvapilová, David Schweiner a Ondřej Perušič

Vstupné na turnaj činí 200 Kč. Díky podpoře hlavního města Prahy bude rozdáno 1.500 vstupenek zdarma. Sehnat je můžete na facebookovém profilu prahasportovni.eu a přes pražské beachvolejbalové kluby. Na webových stránkách získáte speciální promokód, který vám umožní získat vstupenky zdarma.

„Cílem nabídky vstupenek zdarma je zpřístupnit špičkový sportovní zážitek zejména dětem, tak jako jsme to udělali třeba u Laver cupu, kdy Praha rozdala vstupenky malým pražským tenistkám a tenistům. Není totiž žádným tajemstvím, že asi nic nepřitáhne děti ke sportu tolik, jako vzory v podobě populárních sportovců. Za Prahu zároveň pomáháme tím, že investujeme stovky milionů korun do rekonstrukce a výstavby sportovišť a podpory sportovních klubů,“ řekl náměstek pražské primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Partnery akce jsou hlavní město Praha, městská část Praha 8, Český volejbalový svaz, Staropramen, Kofola, Tep Factor, oblečení SAM73. Mediálními partnery jsou volleycountry.cz a PR agentura Odysseus.cz.