Pavel Maslák, Jakub Holuša, Filip Sasínek, Petr Svoboda, Radek Juška, Ladislav Prášil, Jan Kudlička, Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý, Petr Frydrych, možná i Zuzana Hejnová a další sportovci z české a světové špičky se představí na stadionu Juliska v rámci Memoriálu Josefa Odložila.

V pondělí 4. června 2018 se příznivci vrcholné atletiky dočkají na pražském stadionu Juliska dalšího galapředstavení současné světové atletické špičky při 25. ročníku Memoriálu Josefa Odložila EAA Classic Permit Meeting.

Pořadatelé letos připravili v hlavním programu 13 disciplín, z toho 4 ženské a 8 mužských. Hlavním závodem bude již tradičně běh na 1500 m mužů, ve kterém Josef Odložil získal v roce 1964 stříbrnou medaili na olympiádě v Tokiu.

V rámci letošního ročníku Memoriálu Josefa Odložila je potvrzen start nejlepších českých atletů, jejichž disciplíny jsou v programu mítinku.

Výběr ze startovní listiny:

Muži:

100 m

  • Jak Ali Harvey (9.92)
  • Thando Roto (9.95)
  • Joel Fearon (9.96)
  • Henricho Bruintjies (9.97)
  • Gavin Smellie (10.01)
  • Harry Aikines Aryeetey (10.08)
  • Ojie Edoburun (10.12)
  • Mahamadou Fall (10.14)
  • Bismark Boateng
  • (10.14)
  • Jan Volko (10.15)
  • Jan Veleba (10.23)
  • Zdeněk Stromšík (10.29)
  • Dominik Záleský (10.29)

400 m

  • Deon Lendore (44.36)
  • Pavel Maslák (44.79)
  • Blake Leeper (45.05)
  • Jakub Krzewina (45.11)
  • Dwayne Cowan (45.34)
  • Zakithi Nene (45.63)
  • Ricardo Dos-Santos (45.74)
  • Patrik Šorm (46.20)

1500 m

  • Mohamed Moustaoui (3:31.84)
  • Jakub Holuša (3:33.36)
  • Charlie Grice (3:33.60)
  • Charles Philibert Thiboutot (3:34.23)
  • Artur Ostrowski (3:34.45)
  • Brahim Kaazouzi (3:34.46)
  • Andy Bayer (3:34.47)
  • Simon Denissel (3:34.54)
  • Younes Essalhi (3:35.52)
  • Weretew Eshetie (3:35.57)
  • Luke Mathews (3:35.57)
  • Marc Alcalá (3:35.85)
  • Filip Sasinek (3:36.32)
  • Boaz Kiprugut (3:36.47)
  • Charles Grethen (3:39.02)
  • Jan Friš (3:41.45)

110 m přek.

  • Antonio Alkana (13.11)
  • Aleec Harris (13.11)
  • Milan Trajkovic (13.25)
  • Artur Noga (13.26)
  • Petr Svoboda (13.27)
  • Devon Hill (13.35)
  • Erik Balnuweit (13.44)
  • Ahmad Al Moualed (13.51)

400 m přek.

  • Dai Green (47.84)
  • Cornel Fredericks (48.14)
  • Jeffery Gibson (48.17)
  • Patryk Dobek (48.40)
  • Rasmus Magi (48.40)
  • Aron Koech (48.49)
  • Byron Robinson (48.50)
  • Niall Flannery (48.80)
  • Zazini Sokwakhana (49.32)
  • Michal Brož (49.78)
  • Vít Muller (49.92)
  • Jan Tesař (50.58)

dálka

  • Zarck Visser (8.41)
  • Yahay Berrabah (8.40)
  • Radek Juška (8.31)
  • Damar Forbes (8.29)
  • Tomasz Jaszcuk (8.18)
  • Julian Howard (8.15)
  • Kristian Pulli (8.07)
  • Vladyslaav Mazur (8.04)
  • Adam McMullen (7.94)
  • Adam Zelinka (7.70)

koule

  • Ryan Crouser (22.65)
  • Joe Kovacs (22.57)
  • Tomáš Staněk (22.01)
  • Ladislav Prášil (21.47)
  • Alexander Lesnoi (21.40)
  • Damien Birkinhead (21.35)
  • Chuk Enekwech (21.14)
  • Orazio Cremona (21.12)
  • Maxim Afonin (21.07)
  • Jakub Szyszkowski (20.92)
  • Bob Bertemes (20.56)

skok o tyči

  • Jan Kudlička (5.83)
  • Michal Balner (5.82)
  • Ilya Mudrov (5.80)
  • Luke Cutts (5.70)
  • Vladyslav Malykhin (5.70)
  • ivan Horvat (5.70)
  • Adam Hague (5.60)
  • Lukáš Posekaný (5.55)
  • Karol Pawlik (5.40)
  • Matěj Ščerba (5.20)
  • David Holý (5.11)

oštěp

  • Jakub Vadlejch (89.73)
  • Vítězslav Veselý (88.34)
  • Petr Frydrych (88.32)
  • Rolands Strobinders (85.07)
  • Edis Matusevicius (84.78)
  • Lukasz Grzeszczuk (84.77)
  • Adrian Mardari (83.93)
  • Jaroslav Jílek (83.19)
  • Norbert Rivas – Toth (83.08)
  • Vladislav Palyunin (78.77)

Ženy:

800 m

  • Olha Lyakhova (1:58.64)
  • Lenka Masná (1:59.56)
  • Shume Chaltu Regasa (1:59.99)
  • Adelle Tracey (2:00.04)
  • Alexandra Bell (2:00.11)
  • Hanna Hermansson (2:00.43)
  • Muhalet Mulugeta (2:00.77)
  • Gena Lofstrand (2:01.50)
  • Natalia Evangelidou (2:01.77)
  • Bianka Keri (2:02.39)
  • Kateřina Hálová (2:03.59),
  • Gabriela Gajanová (2:05.51)

100 m přek.

  • Nickiesha Wilson (12.79)
  • Elvira Herman (12.85)
  • Elisavet Pesiridou (12.93)
  • Rikenette Steenkamp (12.99)
  • Greta Kerekes (13.10)
  • Kateřina Cachová (13.28)
  • Lucie Koudelová (13.32)
  • Kateřina Dvořáková (13.66)

400 m přek.

  • Zuzana Hejnová (52.83)
  • Georganne Moline (53.14)
  • Cassandra Tate (54.01)
  • Viktoria Tkachuk (55.32)
  • Lamiae Lhabze (55.51)
  • Agata Zupin (55.96)
  • Jess Turner (56.08)

dálka

  • Tianna Bartoletta (7.17)
  • Christabel Nettey (6.99)
  • Lauma Griva (6.86)
  • Kristina Hryshutina (6.81)
  • Jana Veldakova (6.75)
  • Nektaria Panagi (6.66)
  • Milica Gardasevic (6.62)
  • Lucia Vadlejch (6.40)
  • Barbora Dvořáková (6.20)
  • Adéla Záhorová (6.20)
  • Kateřina Dvořáková (6.17)

 

V rámci Memoriálu Josefa Odložila se uskuteční závody nejlepších žáků ČR „O pohár primátora hlavního města Prahy“, nad kterými převzala záštitu primátorka hl. města Prahy i předseda ČOV Ing. Jiří Kejval, a národní závody Dukla mítink. Proběhnou i závody žákovských přípravek Dukla Praha.

Na Odložilově disciplíně v běhu na 1500 m proběhne i tradiční závod veteránů.

Organizační výbor obnovil závody pro handicapované sportovce. V letošním roce se uskuteční závod dětí i dospělých. Stejně jako v předchozích letech budou volné slosovatelné vstupenky k dispozici v den konání mítinku přímo na stadionu. Navíc si je bude moci každý stáhnout v elektronické podobě na stránkách www. memorial-odlozil.cz. Posílena bude i doprava ze stanice metra Hradčanská na Julisku – linka č. 131.

Foto: www.memorial-odlozil.cz