Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze – Troji sice přivítá souboje nejlepších závodníků až koncem týdne (1. – 3. června 2018), ale doprovodní akce k šampionátu startují už v pondělí.  Připravená je tradiční Pádlojízda, Riverside Cross, slavnostní zahájení v divadle Hybernia, nebo slavnostní přijetí a předání čísel u primátorky Hlavního města Prahy. Na závody je přihlášeno 207 lodí z 27 krajin.

Tradičně nejnabitější kategorií na mistrovství Evropy bude opět kajak mužů, kde je přihlášeno 65 závodníků. Druhou silnou disciplínou pak bude kajak žen se 44 závodnicemi. Chybět by nemělo ani představení deblkanoistů s 17 posádkami. Atraktivní souboje budou i v kategorii týmů, tzv. hlídek.

Na startu v kategorii K1 ženy bude i Elena Kaliská, vítězka slovenské nominace kajakářek, která bude závodit ve svých 46 letech. Zajímavostí je, že Kaliská vyhrála mistrovství Evropy před dvaceti lety v Roudnici nad Labem 1998. A zdá se, že je ve skvělé formě.

Z českých závodníků bude obhajovat bronz kajakář Jiří Prskavec a deblkanoisté Jonáš kašpar s Markem Šindlerem. Stříbro bude chtít minimálně potvrdit singlkanoistka Tereza Fišerová.

Akce v rámci předprogramu ME ve vodním slalomu v Praze – Troji:

  • Pondělí 28. 5. 2018 – Pádlojízda (ambasador Vít Přindiš), start v 16 h z Loděnice v Troji
  • Úterý 29. 5. 2018 – ČEZ Prague Riverside Cross (ambasador Vavřinec Hradilek), start 15 h Kayak Beach Bar, Náplavka
  • Středa 30. 5. 2018 – Slavnostní zahájení v divadle Hybernia od 19:30 h
  • Čtvrtek 31. 5. 2018 – Slavnostní předání startovních čísel a přijetí primátorkou Hl. města Prahy, 20 h
  • Čtvrtek 31. 5. 2018 – Tisková konference k ME ve vodním slalomu v Praze a představení publikace Vodní slalom – cesta na vrchol, Hotel Jalta, 10 h

Oficiální pozvánka na mistrovství Evropy od mistra světa na kajaku Ondřeje Tunky na youtube: 

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2018

Foto: www.slalomtroja.cz