V sobotu 9. června 2018 se na střeše parkoviště Centra Černý Most uskuteční pražské kolo 18. ročníku Českého streetballového poháru. Turnaj startuje ve 12:00 hodin slavnostním zahájením a předpokládaný čas předávání cen vítězným týmům je v cca 18:00 hodin. Prezentace bude probíhat od 10:00 do 11:15 hodin v místě konání turnaje.

Hrát se bude v několika kategoriích od nejmladších až po ty nejstarší. Nejmladšími na turnaji budou U10 smíšené, dále budou hrát muži (chlapci) nebo ženy (dívky) v kategoriích U12, U14, U16, U18 a Over18. První tři týmy z každé kategorie se automaticky probojují do finále Českého streetballového poháru.

Turnaj okoření freestyle rapová show v podání moderátora Mc Kajaka a chybět nebudou ani oblíbené dovednostní soutěže – 3pt Shootout (trojkařská soutěž) a Slam Dunk Contest (klání nejlepších smečařů). 

Finále 

Český streetballový pohár bude pokračovat v neděli, finále celé soutěže se odehraje na stejném místě jako Pražské kolo. Turnaj startuje ve 12:00 hodin slavnostním zahájením, předávání cen vítězným týmům je předpokládán cca v 18:00 hodin. Prezentace bude probíhat od 10:00 do 11:15 v areálu konání turnaje ve stanech Streetball mania.

Do finále se probojují vždy tři nejlepší týmy ze čtyř kvalifikačních pohárových zastávek, které se postupně odehrají v Děčíně (Labský streetballový pohár), Novém Bydžově, Rožnově pod Radhoštěm a již zmiňované Praze.

Hrát se bude v kategoriích U10 smíšené a muži (chlapci) nebo ženy (dívky) U12, U14, U16, U18 a Over18. Tři nejlepší celky z kategorie mužů si navíc vybojují vstupenku na prestižní mezinárodní turnaj Prague International Streetball Cup 2018.

Ani ve finále přítomní nepřijdou o doprovodný program. Akce je určena jak pro aktivní hráče a hráčky, tak i pro širokou veřejnost.

 

 

Foto: www.streetball-mania.cz