Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze – Troji, které už za deset dní otevře brány všem sportovním fanouškům (1. – 3. června 2018), se díky práci talentovaných floristů přesunulo i do italské Cervie na 46. setkání zahradnických týmů evropských metropolí. Cílem bylo vytvořit květinové expozice reprezentující příslušná města. Díky spolupráci s Botanickou zahradou hlavního města Prahy byla vytvořena pro prezentaci města a evropského šampionátu v Praze květinová slalomová dráha v rámci projektu Cervia Citta Giardino. Botanická zahrada hl. m. Prahy se této přehlídky zúčastnila již potřinácté.

Celkový návrh expozičních výsadeb je v letošním roce velmi výrazně inspirován sportovní tématikou. Reprezentaci Prahy a současně hlavnímu tématu letošní přehlídky „Sport Environment and Nature“ nejvíce odpovídá vodní slalom. Jména českých závodníků, jako jsou Štěpánka Hilgertová, Vavřinec Hradilek či Lukáš Pollert stále rezonují i za hranicemi naší země. Proto i květinová expozice hlavního města České republiky reprezentuje Prahu jako organizátora závodů ve vodním slalomu a vzdává hold tomuto sportu provozovanému v ČR na světové úrovni.

Design soutěžního návrhu je velmi dynamický, stejně jako voda v peřejích Trojského kanálu, která je zde symbolizována korytem řeky z bílého štěrku, jež obklopují terénně modelované výsadby letniček, tentokrát v umírněné bílo-modro-fialové kombinaci, doplněné stříbrnou půdopokryvnou rostlinou Dichondra argentea. Záměrem expozice je vytvořit stylizovaný vodní tok, na jehož vlnách poplují mezi soutěžními brankami kajaky v národních barvách. Kajak nejblíže cestě je přístupný veřejnosti a bude možno se v něm vyfotografovat.

Expozici v květnu zrealizovali zahradníci a zahradní architekti botanické zahrady podle návrhu Jiřího Martinka ze Zahradnické fakulty v Lednici, Mendelovy univerzity v Brně.

   

Foto: www.slalomtroja.cz

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2018

Kdy: 1. až 3. června 2018

Web akce: www.slalomtroja.cz

Vstupenky: předprodej vstupenek přes portál TicketPro 

Zahajovací ceremoniál: ve středu 30. května v Divadle Hybernia od 19:30 hod.

Předběžný program ZDE