Ve dnech 10. – 12. května pořádá Softballový klub Joudrs Praha z pražských Bohnic již 4. ročník mezinárodního turnaje chlapců do 13,16 a 19 let. Letošní ročník se přejmenuje na Memoriál Mikea Stapletona, což byl velikán světového softbalu, který ale v 90 letech působil i v České republice a zasloužil se o velký rozvoj tohoto sportu u nás. Tento turnaj je největším turnajem pro chlapecké týmy v Evropě. Díky velké popularitě se letos na hřištích opět ukáže výběr Nového Zélandu, který předvede i svůj pověstný bojový tanec Haka

„Z Izraele k nám letos dorazí dokonce 4 týmy, ve všech kategorií bude mít tento stát zastoupení, Izrael povede Kanaďan Corey Vyner, který v minulosti pomáhal na kempech v Evropě i ve světě. Dánská výprava převeze taktéž 4 týmy, hlavním koučem výpravy je Brit Kevin Stockford,“ říká v tiskové zprávě ředitel turnaje Ondřej Stroner.

Foto: Memoriál Mika Stapletona – plakát

Seznam účastníků turnaje Joudrs Cup U17 2017:

Z Dánska 4 výběry z týmů Hørsholm Hurricanes, Stenløse Bulls, Amager Vikings Softball Club. Izrael přiveze 4 výběry z nejlepších hráčů této země. Nový Zéland se taktéž účastní s výběrem v kategorii U19. Z českých týmů budou k vidění hráči například z Joudrs Praha, Spectrum Praha, Hroši Havlíčkův Brod, Žraloci Ledenice, Pigs Trhové Sviny, Snails Kunovice a další, celkem 24 týmů na 5ti hřištích.

Turnaj začíná ve čtvrtek 10. května 2018 od 10:00 a hrát se bude po všechny dny na 5ti hřištích v softbalovém areálu při ZŠ Dolákova v Praze 8 – Bohnicích, trojském SaBaTu a na hřišti Spectra Praha na Černé Mostě. Kompletní rozpis turnaje najdete na webu pořádajícího klubu www.joudrs.cz a na facebookových stránkách turnaje Mike Stapleton Memorial.