Pořádně nabitý je pro českého fanouška seznam přihlášených hráček na pražský turnaj WTA. Na J&T Banka Prague Open se vyjma české jedničky Karolíny Plíškové představí všech šest elitních českých hráček. Chybět nebude ani Petra Kvitová, která ve Stromovce startovala naposledy v roce 2011. Zajímavá je i výčet zahraničních tenistek, které se na akci ukáží. Největší český tenisový turnaj se bude hrát od 30. dubna do 5. května.

Zraky diváků se budou na J&T Banka Prague Open upírat na české hvězdy. Karolína Plíšková (6.) měla motivaci odčinit loňské zaváhání z prvního kola, na poslední chvíli ovšem musela z turnaje odstoupit (viz níže). O trofej bude chtít zabojovat i Petra Kvitová. Ta se na pražském WTA turnaji představí poprvé. Její poslední start ve Stromovce, ve kterém došla až do finále, se datuje do roku 2011. To se ještě bojovalo o body na podniku nižší kategorie.

Účast Kvitové už byla na spadnutí v loňském roce. Organizátoři plánovali opětovné navýšení dotace, aby mohlo na Spartě startovat více hráček elitní desítky. Napadení Kvitové a následné zranění však plány zhatilo. A tak se dvojnásobná vítězka Wimbledonu ukáže na nejprestižnějším ženském tenisovém turnaji v České republice až letos.

Mezi prvním třemi nasazenými navíc bude Kvitová v ryze české společnosti. Kvitovou doplní Barbora Strýcová, chybět nebude ani Lucie Šafářová nebo čerstvá členka elitní padesátky Markéta Vondroušová. O cenné body se bude znovu rvát i Kateřina Siniaková, která loni došla s Lucií Hradeckou do finále čtyřhry. A jak si povede Kristýna Plíšková? Dvojče Karolíny bude obhajovat velkou porci bodů za loňské finále.

Z elitní stovky v listu Češek chybí jediná. I Denisa Allertová (99.) má reálnou šanci naskočit do hlavní soutěže pražského WTA turnaje, zatím je však druhá pod čarou.

„Navzdory kvalitě pavouka soutěže zůstává vstup do areálu Sparty s výjimkou finále volný, když výtěžek ze vstupného na finále věnujeme na charitativní účely.“ řekla Tenisovému světu ředitelka turnaje J&T Banka Prague Open Petra Černošková.

Ani zápasy zahraničních hráček rozhodně nudit nebudou. Již tradiční účastnicí je Samantha Stosurová. Bývalá světová čtyřka a deblová jednička se na turnaji WTA v hlavním městě České republiky ukáže už potřetí. Pod drobnohledem bude i Němka Mona Barthelová, obhájkyně trofeje, nebo Heather Watson – vítězka z roku 2014. Pozornost bude poutat i Belinda Bencicová, poloviční Slovenka, která proti Češkám bojovala už letos v únorovém Fed Cupu.

Duel Plíšková proti Plíškové se nakonec neuskuteční

Tenistka Karolína Plíšková se nakonec z turnaje WTA v Praze odhlásila. Světová šestka měla plnit roli nejvýše nasazené hráčky a los prvního kola jí určil za soupeřku její dvojče Kristýnu. Vítězka turnaje ze Stuttgartu má potíže s třísly.

„Jsem strašně zklamaná a smutná, že nemůžu hrát, ale program je dost náročný. Mám trošku problém s třísly, levé je lepší a pravé horší,“ řekla novinářům Plíšková.

Česká jednička spolu s Fed Cupem a cestou za nedělním titulem ve Stuttgartu odehrála sedm zápasů v devíti dnech. „Asi je to dohromady únava a klouzavá antuka ve Stuttgartu. Zápasů jsem odehrála dost, čtyři dny jsem hrála po sobě a nakupilo se to. Čas na zregenerování není. Dám se dohromady na Madrid,“ konstatovala tenistka.

S myšlenkou, že by zápas prvního kola proti sestře odchodila, si nepřipustila. „To vůbec, nebylo by to fér k fanouškům ani k tomuhle turnaji. Ségra si na mě ale nakonec věřila, asi jí bude mrzet, že si proti mně nezahraje,“ uvedla.

Dvojče Kristýna si tak úvodní zápas zahraje proti Alexandře Sasnovičové. „Asi mohla mít lepší los, ale taky mohla mít mě, tak si nemůže vybírat,“ glosovala jejich utkání Karolína.

Zajímavý zápas bude mít i Barbora Strýcová, utká se s Italkou Giorgiovou. „Budu muset být připravená na rány, nebudou se hrát dlouhé výměny. Připravím se, co nejlíp to půjde,“ řekla. „Ne úplně se mi teď daří, tak doufám, že se to tady zlomí.“ Další nasazená Češka Kateřina Siniaková se postaví proti Němce Petkovičové. „Jsem spokojená, ale bude to těžký zápas. Těším se. V Praze hraju ráda,“ komentovala to Siniaková.

Markéta Vondroušová si zahraje s obhájkyní titulu Monou Barthelovou, Denisa Allertová s kvalifikantkou a ještě tu je jeden český souboj: Petra Kvitová versus Tereza Smitková. Zajímavý bude i zápas dvou Australanek – Stosurové s Garvilovovou.

Hlavní soutěž startuje 30. dubna. Do areálu bude po celý týden volný vstup, s výjimkou finálového zápasu. Předprodej vstupenek na sobotní finále (5. května) začíná na stránkách Ticketportal 11. dubna.

Pavouka dvouhry naleznete ZDE

Pavouka čtyřhry naleznete ZDE

Seznam přihlášených hráček v hlavní soutěži:
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (6.) – odstoupila
PETRA KVITOVÁ (9.)
BARBORA STRÝCOVÁ (24.)
Darja Gavrilovová (AUS, 26.)
Čang Šuaj (CHN, 30.)
LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (35.)
Mihaela Buzarnescuová (ROU, 39.)
Samantha Stosurová (AUS, 45.)
Aljaksandra Sasnovičová (BLR, 46.)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (50.)
Wang Čchiang (CHN, 53.)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (54.)
Donna Vekičová (CRO, 55.)
Carina Witthoeftová (GER, 57.)
Camila Giorgiová (ITA, 62.)
Beatriz Haddad Maiová (BRA, 64.)
Mona Berthelová (GER, 65.)
Belinda Bencicová (SUI, 67.)
Varvara Lepčenková (USA, 69.)
Heather Watson (GBR, 72.)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (80.)
Jekatěrina Alexandrovová (RUS, 87.)
Natalja Vichljancevová (RUS, 88.)

Foto: www.jtbopen.cz