Elitní florbalovou společnost přivítá od 4. do 6. května vinohradská sportovní hala. V Riegrových sadech se bude bojovat o florbalový titul v kategorii starších žáků. Své zástupce vyšle do bojů i republiková metropole.

Starší žáci, případně žákyně, tedy florbalisté narození v letech 2003 a 2004, přijedou do Riegrových sadů v pátek 4. května, kdy finálový turnaj v 10 hodin dopoledne odstartuje.

K tomu, aby se týmy na turnaj vůbec probojovaly, bylo třeba ovládnout regionální soutěž, případně skončit na druhém místě v nejpočetnějších regionech. Do Prahy teď tedy poputuje nejlepší dvanáctka z celé České republiky.

Domácí barvy budou hájit florbalisté Chodova a Tatranu Střešovice. Spolu s nimi se představí také Rokycany, Gullivers Brno, Hradec Králové, FBC Ostrava, Žďár nad Sázavou, Česká Lípa, Uherský Brod, Náchod, Liberec a Uničov.

Dvanáct účastníků bude rozděleno do čtyř tříčlenných skupin. Vítězové postupují přímo do čtvrtfinále, týmy na druhém a třetím místě si pak zahrají spolu o vstupenku mezi elitních osm celků. Následně bude turnaj pokračovat klasicky systémem „pavouka“. V neděli odpoledne bude znám mistr České republiky pro rok 2018.

Titul z minulého ročníku obhajují hráči Florbalu Chodov. Největší vyzyvatelé z loňského turnaje v Plzni, Vítkovice a pražští Bohemians, se tentokrát na vrcholnou akci neprobojovali.

Hráči i diváci se mohou těšit na spoustu florbalu a zajímavé doprovodné akce. Akci finančně podpořilo i hlavní město Praha.