Česká síla na vodě – tak by se dal popsat souboj titánů, který nás čeká už 12. a 13. května na umělé slalomové trati v Praze – Troji. Dva nejlepší čeští kajakáři, Vavřinec Hradilek a Jiří Prskavec se chystají na souboj o poslední místo v reprezentačním týmu. Souboje o nominaci vyvrcholí v rámci 3. a 4. Českého poháru Skupiny ČEZ za podpory Hlavního města Prahy. Korunováni budou i noví mistři České republiky ve vodním slalomu.

Pro letošní rok je volné jen jedno místo pro nejlepšího kajakáře v českém týmu, adeptů je ovšem více. V nominaci se proto bude odehrávat ostrý souboj favoritů Vavřince Hradilka, stříbrného z OH v Londýně 2012 a bývalého mistra světa z Londýna 2015 Jiřího Prskavce. Do hry může promluvit i další silný závodník Ondřej Cvikl, sparingpartner Prskavce, anebo syn Štěpánky Hilgertové Luboš.

Foto: www.slalomtroja.cz

V Praze – Troji ale nebudou chybět ani další hvězdná jména. Na start se chystá úřadující mistr světa v K1 Ondřej Tunka spolu se stříbrným kajakářem z Pau Vítem Přindišem. Bývalá mistryně světa Kateřina Kudějová bude bojovat proti vycházející hvězdě Amálii Hilgertové nebo Antonii a Karolíně Galuškovým.  Mnohonásobná medailistka z mezinárodních akcí Tereza Fišerová bude na singlkanoe bojovat o titul proti bývalé mistryni světa a mladé mamince Kateřině Havlíčkové (rozené Hoškové). Otevřený souboj uvidíme v kategorii mužů singlkanoistů.

Těšit se můžeme i na kategorii C2 mužů. Naši současně nejúspěšnější deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler letos oznámili konec profesionální kariéry. Diváci je ale v Praze můžou podpořit.

Závody v Praze – Troji budou generálkou před mistrovstvím Evropy ve vodním slalomu (1. – 3. června). Ředitel organizačního výboru a bývalý elitní vodní slalomář Jiří Rohan chce divákům nabídnout jedinečný zážitek. „Domnívám se, že jsme si již za poslední roky vybudovali jako pořadatelé dobrou pověst u domácích i zahraničních diváků a sportovců, tak i zároveň reputaci jako akce, která dokáže zaujmout a dobře propagovat nejen Hlavní město Prahu, ale i celou Českou republiku,“ popisuje Jiří Rohan a zve všechny sportovní fanoušky, aby přišli podpořit závodníky.

Český pohár Skupiny ČEZ odstartuje na oblíbené a divoké trati na Trnávce při obci Želiv už 5. a 6. května. Závodníci se pak přesunou do Prahy. Soutěže začínají kvalifikacemi v dopoledních hodinách a vyvrcholí finálovými jízdami odpoledne. V rámci sobotního závodu se v Praze pojede Akademické mistrovství ČR, v neděli pak M-ČR dospělých.

Informace k závodům, fotografie a výsledky budete moci sledovat na stránkách Českého svazu kanoistiky www.kanoe.cz nebo na stránkách ME www.slalomtroja.cz.