Přes tři tisícovky běžců v sobotu absolvovalo souboj s nástrahami velkoměsta s názvem Urban Challenge. Zahajovací závod již třetího ročníku se konal v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Skvělou zábavu během závodu, v jehož rámci účastníci přeskakovali auta nebo zdolávali překážky z pneumatik a popelnic, si užili nejen běžci, ale také celé rodiny s dětmi.

Adrenalinový zážitek, při kterém můžete překonávat nejen vlastní limity, ale zažijete také spousta zábavy, absolvovalo více než tři tisíce dvě stě nadšenců v rámci závodu Urban Challenge. Pořadatelé pro účastníky připravili pětikilometrový okruh, na němž číhalo více než pětadvacet typicky městských překážek. Přeskakování aut, lezení přes popelnice nebo běh sklepením, to je pouze část překážek, se kterými se běžci museli popasovat.

 

 

 

Foto: www.urbanchallenge.cz

Tedy ti dospělí, pro děti, kterých bylo více než 500, byly připravené speciální tratě v délce 900 a 1800 metrů, na nichž se mohli vyřádit. „Velký zájem o první závod letošního ročníku Urban Challenge nás velmi těší. Na rekordní účasti se podepsalo také krásné jarní počasí. Jsme moc rádi, že si akce získává pevné místo v kalendáři běžeckých nadšenců,“ prohlásil jeden z pořadatelů akce Ivan Šlehobr.

Nyní se Urban Challenge přemístí do Brna, na trať v areálu Královopolská vyrazí běžci 16. června. Letošní seriál bude ukončen závodem v Ostravě, který se koná 25. srpna v Dolní oblasti Vítkovice. Registrovat se můžete na stránkách www.urbanchallenge.cz