Celkem 24 týmů reprezentujících 15 zemí bude od středy 25. 4. do soboty 28. 4. bojovat o vítězství v pětadvacátém ročníku největšího boxlakrosového turnaje v Evropě.

Navýšení počtu týmů si vyžádalo úpravu hracího systému a rozšíření turnaje o jeden hrací den (pátek) do arény v Černošicích. Do Radotína se vrátí naprostá většina loňských účastníků. Chybět bude tentokrát tým z Britské Kolumbie, ale nahradí ho americký výběr Jagged Mountain z Colorada. Příležitost předvést se domácímu publiku dostanou mladíci z LCC Wolves, po několika letech se do turnaje zapojí také tým Old Dogs Plzeň. Seznam týmů doplní mezinárodní výběr hrající pod názvem Non-Olympic Athletes from Everywhere sestavený Brianem Witmerem a Scottem Neissem.

Týmy budou rozděleny do osmi základních skupin ve dvou výkonnostních kategoriích. Vítězové elitních skupin Gold A–D mají zajištěn přímý postup do čtvrtfinále. Druhé týmy ze skupin Gold A–D se střetnou s vítězi dolních skupin Silver A–D v prolínacích zápasech o zbylá místa ve čtvrtfinále. Třetí ze skupin Gold A–D se utkají v prolínacích zápasech s druhými týmy ze skupin Silver A–D o postup do play-off o celkové 9.–16. místo. Třetí týmy ze skupin Silver A–D pokračují přímo do pavouka o 17.–24. místo. Detailní popis je zde. Od nového hracího systému si pořadatelé slibují více atraktivních vyrovnaných zápasů už od základních skupin.

Podle výsledků v minulém ročníku turnaje byly týmy rozděleny do šesti výkonnostních košů, přičemž nováčci si musí své místo na turnaji vybojovat zdola. Pro sestavování skupin opět platí pravidlo, že v jedné skupině se nesmí sejít týmy ze stejné země.

Základní skupiny Memoriálu Aleše Hřebeského:

Gold A: LC Custodes (CZE), Alberta Warriors (CAN), Vienna Monarchs (AUT)
Gold B: Megamen (USA), Tel Aviv LC (ISR), Istanbul Sultans (TUR)
Gold C: Turku Titans (FIN), Green Gaels (CAN), Bundeswehr Lacrosse (GER)
Gold D: Glasgow Clydesiders (SCO), SK Lacrosse Jižní Město (CZE), Nova Scotia Privateers (CAN)

Silver A: TJ Malešice (CZE), Chocolax (SUI), Non-Olympic Athletes from Everywhere (int)
SIlver B: Adler Lacrosse (EUR), Bats Bratislava DNV (SVK), LCC Wolves (CZE)
Silver C: Helan Går Lacrosse (SWE), Polish Eagles (POL), Jagged Mountain (USA)
Silver D: Riggers (IRL), London Knights (ENG), Old Dogs Plzeň (CZE)

Pro dobrou věc

Už popáté uspořádá LCC Radotín ve spolupráci s Městskou částí Praha 16 v rámci turnaje Memoriál Aleše Hřebeského sbírku na pomoc konkrétní hendikepované osobě z Radotína. Chceme, aby každý gól udělal radost nejen tomu, kdo ho vstřelí. Princip je jednoduchý.

Tým, který se rozhodne do akce zapojit, daruje 10 Kč (nebo více) za každý gól, který na turnaji vsítí. Loňská sbírka vynesla 20 000 Kč. Dnes sedmnáctiletá Kristýnka trpí následky dětské mozkové obrny. Při rozvoji pohybových schopností jí nyní nejvíc pomáhá cvičení a neurorehabilitace v tzv. kosmickém oblečku. Poprvé ji Kristýnka absolvovala v létě roku 2013 v Klimkovicích a ještě ten samý rok na podzim tam byla podruhé. Poté se v Praze otevřelo první ambulantní pracoviště s „Kosmíkem“, další rehabilitace tedy Kristýnka mohla podstoupit již v pražském neurorehabilitačním centru Axon – na podzim 2014 byla na tuto rehabilitaci vybrána kontem Bariéry jako jeden z prvních pacientů, v zimě 2015 se podařilo rodině získat dostatek prostředků na další rehabilitační sérii. Pokroky jsou znát, ale tyto intenzivní (a velmi drahé) čtyřhodinové bloky rehabilitací je potřeba stále opakovat. A protože jejich financování je mimo možnosti rodiny, pomáhá jim třeba i naše sbírka.

Kdo by chtěl přispět i mimo sbírku Každý gól má cenu, může na bankovní účet 43-7605020217/0100, zřízený u Komerční banky, nebo na transparentní účet Neurorehabilitační kliniky Axon 2200739204/2010, vedený u Fio banky. Do kolonky „zpráva pro příjemce“ nebo do „poznámky“ se píše jméno dítěte – Kristýnka Kačabová.

Více o průběžné sbírce pro Kristýnku najdete na https://www.facebook.com/VickaPomocProKristynku.

Foto: www.ahmemorial.cz

Titul obhajují domácí Custodes, ale cestu k němu rozhodně nebudou mít lehkou.

Soupisky a bližší informace o týmech budou postupně zveřejňovány na těchto stránkách.

Stejně jako v minulých letech bude celý průběh turnaje možné sledovat na YouTube kanále LCC Radotín.