Malí i velcí závodníci se utkají v tanci i aerobiku. Den plný pohybu a zábavy se koná ve čtvrtek 19. dubna 2018 v pražské Aréně Sparta Praha. Diváci se tady v tento mohou těšit na skvělé výkony hned ve dvou oblíbených celorepublikových soutěžích – Česko se hýbe ve školách a Českomoravský pohár.

Už šestý ročník celorepublikové soutěže týmových skladeb Česko se hýbe ve školách je letos výjimečná počtem účastníků i nejrůznějších subjektů, které se do ní svou pomocí zapojili. Populární projekt iniciativy Česko se hýbe chce motivovat českou populaci k pravidelnému pohybu a zdravějším stravovacím návykům. Začínají u těch nejmenších, ale zábavnou formou se organizátorům do projektu daří zapojovat i teenagery a děti, které jsou pohybově nadané, i ty méně a dokonce i handicapované.

Foto: www.ceskosehybe.cz

“Soutěž je určena pro mateřské, základní a střední školy, školní kluby a školní volnočasové aktivity, kterou mohou formou pohybu a tance motivovat děti a mládež v různých věkových kategoriích (od 5 do 18 let) k fyzické aktivitě a ukázat jim, že aktivní trávení volného času je zábava,” říká hlavní manažerka soutěže Jitka Literová.

Velké celorepublikové finále se uskuteční 31. května a 1. června 2018 rovněž v pražské hale Arena Sparta Praha na Podvinném Mlýně. Skvělou atmosféru sem už ovšem můžete přijít nasát už ve čtvrtek 19. dubna, kdy se tady koná čtvrté z celkem sedmi postupových kol, které probíhají každoročně od ledna do poloviny května po celé ČR. Organizátoři očekávají, že na 1132 závodníků se v tento den předvede ve více než 86 skladbách.

“Postupového pražského kola se účastní děti nejen z Prahy, ale i z celé republiky a do hlavního města na tradiční dubnové závody jezdí velmi rádi. Již nyní jsou přihlášeny týmy z Gymnázium Jana Keplera, DDM Stodůlky, Zumba Kids Černošice, sportovní klub KK aerobik a mnohé další. Z ostatních částí republiky sem míří z Teplic, Ústí nad Labem, Poděbrad, Jindřichova Hradce, Pardubic či z Nového Města nad Metují. Ve třech soutěžních kategoriích – aerobik, tanec a gymnastika se předvedou závodníci velkého věkového rozptylu od dětí z mateřských škol až po studenty středních či vysokých škol,” přibližuje Jitka Literová.

Ve stejný den, 19. dubna, se v hale Arena Sparta Praha na Podvinném Mlýně koná také soutěž Českomoravský pohár. Ta je určena začínajícím závodníkům, kteří se zatím pod Českých svazem aerobiku a fitness FISAF.cz nezúčastnili žádných výkonnostních soutěží. Utkají se ve fitness týmech a týmech sportovního aerobiku a diváci se opět mohou těšit na zajímavou podívanou, protože vystoupí děti v kategorie 7letých až po dospělou kategorii 17 a více let.

Akce se uskuteční za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

Více informací najdete zde www.ceskosehybe.cz