Sedmý ročník Memoriálu Jana Marka, mezinárodního hokejového turnaje pro hráče do 18 let se konal v Praze o uplynulém víkendu. Letos zvítězil lotyšský celek Hockey School Riga, tým HC Sparta Praha skončil na druhém místě.

Memoriál Jana Marka se poprvé pod tímto názvem konal v roce 2012 a tradice pokračuje. Sedmý ročník se koná za finanční podpory hlavního města Prahy. „Jako za každou prací, i za organizací této akci stojí velké úsilí, které vynaložili všichni členové organizační skupiny a jejich pomocníci. Za to patří všem velký dík,“ řekl pro klubový web Petr Bříza, předseda představenstva Sparty.

Holešovický celek, jakožto hlavní pořadatel turnaje, se zúčastnil všech dosavadních ročníků, v nichž se mu několikrát poštěstilo, avšak na ten nejcennější úspěch prozatím čeká. Letos jej ve finále porazili mladí hokejisté z Rigy. Třetí skončil německý tým Jungadler Mannheim.

Výsledky Memoriálu Jana Marka 2018:

  1. Hockey School Riga
  2. HC Sparta Praha
  3. Jungadler Mannheim
  4. ZSC Lions Zürich
  5. Eisbären Berlin
  6. Yantar Moscow
  7. North American Select
  8. HC Davos
  9. HC Slovan Bratislava
  10. HC Oceláři Třinec

Vzpomínka na Jana Marka

Hokejový útočník Jan Marek se narodil 31. prosince 1979 v Jindřichově Hradci. Přes úspěšné tažení v mládežnických kategoriích se Marek propracoval do týmu třineckých Ocelářů a jeho první velký úspěch se váže k ročníku 2002/2003, kdy se stal nejlepším střelcem české nejvyšší hokejové soutěže. Od následující sezony kývl na nabídku pražské Sparty, kde se rozloučil mistrovským titulem v roce 2006. Poté hrál v Kontinentální hokejové lize. Zemřel při letecké havárii 7. září 2011 ve věku 31 let, když cestoval s týmem Lokomotiv Jaroslavl na zápas do Minsku.

Video z Memoriálu Jana Marka 2018:

Foto: archiv