Méně než dva měsíce před začátkem mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze – Troji (1. – 3. 6. 2018) byl zahájen prodej vstupenek. Start byl naplánován na pondělí 9. dubna v 9:00 hodin přes webový portál TicketPro.cz. V programu je i kategorie C2 muži.

Kontinentální šampionát se bude poprvé konat v Praze a do České republiky se vrací podruhé, po dvaceti letech. Přípravy probíhají prozatím standardně, dle časového harmonogramu. „Nejvíce času vždy zabere marketing, zajištění finančních prostředků. Zhruba tři měsíce před termínem akce je to realizace propagace a reklamy partnerů. V poslední fázi pak technické zázemí pro sportovce i diváky,“ říká ředitel organizačního výboru ME v Praze – Troji Jiří Rohan.

Mistrovství Evropy bude jednou z nejprestižnějších sportovních akcí letos. „Domnívám se, že jsme si již za poslední roky vybudovali jako pořadatelé dobrou pověst u domácích i zahraničních diváků a sportovců, tak i zároveň reputaci jako akce, která dokáže zaujmout a dobře propagovat nejen Hlavní město Prahu, ale i celou Českou republiku,“ popisuje Jiří Rohan. „Věřím, že partneři, kteří nás podporují dlouhodobě, ale i ti z posledních let či roku nám opět pomohou akci dobře zajistit,“ dodává.

Foto: www.slalomtroja.cz – slalomová trať

Kromě soutěžních dní bude připraven bohatý program pro veřejnost v průběhu celého týdne před šampionátem. V plánu je tradiční Pádlojízda, Riverside Cross i slavnostní oficiální zahájení v Divadle Hybernia. „Návštěvníci se můžou těšit hlavně na výborné výkony a to nejen našich reprezentantů. Výkony na vodě budou v přestávkách doplněny o zábavný program a nebude chybět oblíbený dětský koutek,“ doplňuje ředitel organizačního výboru.

I přes zrušení závodů C2 muži na akcích Světového poháru a MS, tato kategorie na ME bude.

Doufám, že to bude důstojné rozloučení kategorie C2 muži, která je zakládající kategorií kanoistiky. Závody deblkanoistů patřily vždy k divácky nejzajímavějším. Je obrovská škoda, že se na programu OH z důvodu genderového vyrovnání namísto pouze záměny za kategorii C1 ženy nepodařilo vyjednat větší početní kvótu sportovců pro vodní slalom, zachovat tuto kategorii olympijskou a přidat kategorii C1 ženy. Pro mě je to obrovské zklamání a zároveň i ochuzení jak sportovních výkonů, tak diváckých zážitků. Trochu alibisticky doufám, že se za pár let podaří vrátit tuto kategorii zpět,“ uzavírá Jiří Rohan.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2018

Kdy: 1. až 3. června 2018

Kde: Praha, umělá slalomová dráha v Troji

Kategorie: 

  • Muži: K1, C1, C2, hlídky
  • Ženy: K1, C1, hlídky

Web akce: www.slalomtroja.cz

Vstupenky: předprodej vstupenek přes portál TicketPro ZDE

Zahajovací ceremoniál: ve středu 30. dubna v Divadle Hybernia od 19:30 hod.

Předběžný program: ZDE