Další ročník turnaje pro žáky prvních a druhých tříd základní škol opět zaznamenal rekordní účast týmů. Tentokrát se do něj přihlásilo 101 družstev. Turnaje přinesly spoustu nadějných výkonů, intenzivních emocí, krásných gólů a pozitivních zážitků dětí, které si je, soudě dle ohlasů, náramně užily.

Tradiční halová soutěž, kterou organizuje Pražský fotbalový svaz ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Městskou částí Praha 1, odstartovala již v lednu. V průběhu tří měsíců z dvanácti základních a tří semifinálových kol vzešlo osm finalistů, kteří se utkali ve velkém finále o celkový triumf.

Dětský fotbalový pohár svou účastí podpořily také fotbalové osobnosti, které dětem fandily přímo na místě a kvitovaly jejich účast na této významné sportovní akci. Základní kolo navštívil mládežnický reprezentant Michal Sáček ze Sparty, který okomentoval dění na turnaji: „Děti to evidentně baví, z každého gólu se radují a to je podle mě hlavní, ta radost a vášeň.“

Foto: www.fotbalpraha.cz

Semifinále poté svou účastí zpestřil Tonda Vaníček z Bohemians. Na finále dohlédl úspěšný trenér a bývalý fotbalový reprezentant, Luboš Kozel: „Je skvělé, že se turnaje můžou zúčastnit děti ze všech pražských základních škol, právě tyto turnaje je můžou přivézt ke sportu.“  Všem osobnostem se projekt Dětského fotbalového poháru velmi líbil a doufají, že bude pokračovat i v dalších letech.

Celkovým vítězem letošního ročníku se nakonec staly děti ze ZŠ Jílovské, které ve finále s přehledem porazily ZŠ Novoborskou 3:0, a mohly se tak radovat ze zisku největšího poháru. Smutné ale domů neodcházelo žádné z dětí, za své poctivé výkony si každý v základním kole odnesl medaili a další dárečky.

Osmý ročník DFP řečí čísel:

  • 16 turnajů
  • 101 přihlášených týmů
  • 970 hráčů a hráček
  • 324 utkání
  • více jak 55% neregistrovaných hráčů

Podívejte se na video shrnující letošní ročník Dětského fotbalového poháru 2018: