Praha o velikonočních svátcích přivítá už 27. ročník Prague Handball Cupu, největšího halového házenkářského turnaje na světě. V tradičním velikonočním termínu hlavní město České republiky zaplaví tisíce mladých házenkářů ve věku od začínajících školáků až po osmnáctileté. I v letošním roce překročil počet přihlášených týmů očekávání pořadatelů a Praha se může těšit na zcela jedinečnou sportovní událost, která výrazně přesahuje hranice nejen naší země, ale i evropského kontinentu.

Na Prague Handball Cup se přihlásilo rekordních 627 družstev z 25 zemí, což znamená, že v Praze by se mělo házenou bavit na 9 000 talentovaných sportovců. Jen pro srovnání, před dvěma lety při 25. ročníku počet zúčastněných týmů poprvé v historii turnaje překročil hranici 500 družstev. Za pouhé dva roky už Prague Handball Cup eviduje nárůst další stovky týmů. „My jsme pochopitelně rádi, že náš turnaj provází tak enormní zájem týmů z celého světa. Když jsme před více jak čtvrtstoletím začínali, ani ve snu nás nenapadlo, jak velkým turnajem se Prague Handball Cup jednou stane. S letošním nárůstem počtu týmů jsme museli hledat nové haly a sportoviště, kde bychom na potřebné úrovni mohli turnaj odehrát. Naštěstí se nám podařilo najít nové lokality a pro všechny týmy zajistit dostatečně kvalitní sportovní prostředí. Nakonec se Prague Handball Cup 2018 bude hrát celkem na 41 hřištích,“ řekl ředitel turnaje Jaroslav Chvalný.

  

Foto: www.phc.cz, Prague Handball Cup 2017

Turnajem Prague Handball Cup prošlo za dosavadních 26 ročníků několik generací házenkářů, kteří se v dospělém věku prosadily až do absolutní špičky světové házené. Pro všechny týmy představuje Prague Handball Cup skvělou možnost poměřit se s družstvy u jiných zemí, poznat různé herní styly a také navštívit na několik dní jedno z nejkrásnějších měst na světě. Z Prahy jsou vždy všichni účastníci nadšení a chtějí se do města v srdci Evropy každý rok vracet. „Vedle házené je Praha pro všechny obrovským lákadlem a během velikonočních svátků je možné potkat házenkáře v ulicích Prahy doslova na každém kroku. My jsme velmi rádi za podporu hlavního města Prahy, protože bez vzájemné spolupráce by organizace turnaje byla velmi komplikovaná. Naše poděkování za podporu patří i Městské části Praha 6, na jejímž území se Prague Handball Cup hraje v několika halách,“ vysvětluje Jaroslav Chvalný.

I letos bude po celou dobu turnaje středem veškerého dění turnajové centrum v Galerii Harfa. Sportovní část turnaje vyvrcholí pondělním finálovým programem v hale Sparty na Podvinném mlýně. Všichni účastníci i příznivci turnaje se i v letošním roce mohou bavit programem internetové Handball Cup TV a zároveň sledovat aktuální turnajové dění na sociálních sítích.