Průmyslový palác na pražském Výstavišti v Holešovicích obsadili mladí basketbalisté z různých zemí. Od 28. března do neděle 1. dubna se zde hraje tradiční velikonoční Mezinárodní basketbalový turnaj pro děti a mládež Easter Euro Basket 2018, jehož partnerem je i hlavní město Praha.

Pražský turnaj Easter Euro Basket je jedním ze tří turnajů v České republice, které jsou zařazeny na listinu mezinárodních mládežnických turnajů podporovaných basketbalovou federací FIBA Europe. Je známý hlavně svým početným zastoupením kategorií (ročníky 1999 až 2007), zemí a je organizován pro dívky i chlapce.

Foto: www.eurobasket.cz

Každý rok se do turnaje v Praze zapojí desítky týmů jak českých, tak i zahraničních. Letos se zaregistrovaly týmy z Itálie, Rumunska, Bulharska, Polska, Slovenska, Švédska, Švýcarska, Maďarska, Německa, Francie, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny a také ze Spojených arabských emirátů.

Kromě osmi hřišť v areálu Průmyslového paláce (pravé křídlo a střední hala), se odehrají utkání také ve sportovních halách TJ Pankrác, SK Aritma a Sokol Žižkov.

Bližší informace o turnaji ZDE