Fotbalistky Slavie Praha čeká dnes v 18:00 první zápas čtvrtfinále Ligy mistryň. Narazí v něm na těžkou váhu ženské kopané – německý VfL Wolfsburg. V prvním kole play off Wolfsburg přehrál Atlético Madrid 3:0 a 12:2 (!), v osmifinále vyřadil Fiorentinu po výsledcích 4:0 a 3:3. České šampionky tak budou mít určitě co dělat. Přímo z Německa jsme vyzpovídali útočnici červenobílých Simonu Necidovou.

 

Wolfsburg je před dvojzápasem jasným favoritem, v prvním kole play-off mimo jiné rozdrtil Atlético Madrid dvanácti brankami. Můžete vypíchnout jejich největší přednost a popsat, proč je německý tým tak úspěšný?

Mezi jejich přednosti patří zejména rychlost a rychlá práce s míčem, technické vybavení každé hráčky, která je schopna přejít v souboji 1 na 1 a připravit gólovou situaci. Úspěšnost je daná asi tím, jaké hráčky v tomto týmu působí a dále také profesionalismem celého týmu. Mají skvělé podmínky, vlastní stadion, trénují určitě mnohem více než my a fotbal je jediná věc, které se naplno věnují. Asi si jejich hráčky nemusely brát dovolenou na zápas . 🙂

 

Jak se na takový zápas připravujete? Je mezi spoluhráčkami cítit větší natěšenost či naopak nervozita?

Měly jsme video rozbor několika zápasů Wolfsburgu a taktickou přípravu, kde jsme si ujasnily naší hru. Při tréninku či jiných zápasech jsme si moc věcí nevyzkoušely, jelikož žádný tým v české lize nehraje takovýmto způsobem. Mezi hráčkami je cítit velká natěšenost na tento zápas. Každý se těší a chtěl by si zahrát. Přeci jen čtvrtfinále ligy mistrů, soutěže snů, nehrajete každý den.

 

Foto: archiv, Simona Necidová

Je výhoda, že první zápas hrajete na hřišti soupeře a v odvetě, kdy se může rozhodovat o postupu, budete hrát na domácím hřišti v Edenu? (odveta se odehraje příští středu v 18:00, pozn. red.)

Ano, já to jako výhodu určitě považuji. Bude se rozhodovat v druhém zápase, kde budeme hrát v domácím prostředí za podpory našich fanoušků, kteří nás v těchto zápasech doslova ženou dopředu. Pokud se nám povede postoupit, bude oslava v doma v Edenu o to krásnější.

 

Není to tak dávno, kdy ženská fotbalová reprezentace sahala po remíze proti favorizovanému Německu a prohrála jen smolně vlastním gólem. Dá se tady hledat recept na dnešního soupeře?

Já bohužel na tomto utkání nebyla, ale vím, že se naše holky většinu času bránily. Plnily si však své defenzivní úkoly velmi zodpovědně a proto byl výsledek takový. My se Slavií chceme v dnešním utkání hrát hodně aktivně a nenechat soupeři ani chvilku času na rozehrávku. Určitě nebudeme čekat na naší polovině na to, až nám vstřelí gól.

 

Berete před zápasem remízu jako dobrý výsledek?

Jelikož hrajeme první zápas venku, remíza je pro nás určitě dobrý výsledek. Bylo by však dobré vstřelit branku na venkovním hřišti a mít tak lepší výchozí postavení do odvety.

 

Zápas ve Wolfsburgu začne dnes v 18:00. Odveta v Edenu je na programu příští středu také od 18:00. Vítěz duelu se v semifinále utká s lepším z dvojice Montpellier – Chelsea.