V sobotu 24. března bude na pražském Zličíně zahájena tuzemská sezóna horských kol v olympijském cross-country, startuje TOMKET Pražský MTB pohár 2018 pro všechny věkové i výkonnostní kategorie bikerů včetně cyklistů s handicapem.

Pražské závody jsou dlouhodobě pověstné nevšedním počasím a vypadá to, že ani tentokrát nesleví nic ze své extrémní pověsti. V Praze je totiž aktuálně silný mráz a nepříjemný vítr. O zrušení nebo přeložení závodu na jiný termín se ale ani náhodou neuvažuje a trať na které v posledních dnech trénují desítky cyklistů je ve výborném stavu, jak přibližuje stavitel okruhu a ředitel zličínského závodu Martin Jarouš: „Rozšířili jsme zaváděcí kolo pro lepší předjíždění a tím pádem je tam i širší trasa pro odrážedla. ​Zcela nová je sekce Duall, kterou zahajují tři klopené zatáčky, které poté jezdce navedou do rolety a jestli dá bůh, respektive počasí, tak vše bude končit rock garden sekcí. ​U oblíbeného skoku Velbloudí hrb je vysekaná divácká zóna se sezením a skutečně zásadní proměnou prošel Hop drop, který se zvýšil o dvě klády a vydláždili jsme nájezd velkými kameny. Je to vytvořené přesně ve stylu sekcí na světových závodních tratích, na první pohled hrozivé, když to ale projedete, tak v podstatě nic nebezpečného a složitého.“

Foto: trasa MTB 2018

Pořadatelé prosí, aby účastníci neparkovali a nezajížděli auty k prostoru startu a cíle. Velké týmové parkoviště se bude nacházet hned vedle hlavní příjezdové cesty a není potřeba si předem rezervovat týmový prostor. Na plynulý provoz budou dohlížet zličínští hasiči, kteří se také postarají o mytí kol ve speciálním prostoru.

TOMKET Pražský MTB pohár registruje v posledních dvou letech značný nárůst účastníků, především v kategoriích dětí a mládeže. Tento pozitivní jev potvrzuje manažerka TOMKET Pražského MTB poháru, Jarka Krakovičová: „Už nyní je prostřednictvím registračního on-line systému přihlášeno k závodu přes 260 jezdců a je předpoklad, že toto číslo bude v sobotu ještě podstatně vyšší. Tím by Zličín mohl útočit na účastnický rekord Pražského poháru.“

Zajímavý je také pohled do předběžných startovních listin.

„V kategoriích dětí a mládeže se startovní pole hodně podobá Českému poháru horských kol a ta vysoká konkurence a zkušenosti, které z takových závodů plynou je velmi pozitivní pro další výkonnostní rozvoj mladých bikerů. Vysoká, republiková sportovní úroveň bude také v seniorských a veteránských kategoriích a na Zličíně nebudou chybět ani někteří naši úspěšní reprezentanti v čele s olympionikem Janem Škarnitzlem, pro které jsou pražské závody už tradiční tréninkovou přípravou. Svou účast avizují také někteří zahraniční jezdci a mexický národní tým, který se v Praze připravuje. Sledovat profesionální bikery, jak se připravují k závodu, jakým způsobem závodí a projíždějí složité technické úseky je pro mladé závodníky nedocenitelná zkušenost, díky které mohou získat mnoho cenných rad a inspiraci pro vlastní rozvoj.“ uvádí ředitel TOMKET Pražského MTB poháru a reprezentační trenér, Viktor Zapletal.

Foto: www.prahamtb.cz

 

Trénink na vyznačené trati se uskuteční v pátek 23. března od 16:00 hodin.

 • Propozice závodu ZDE
 • On line přihlášky ZDE

TOMKET Pražský MTB pohár 2018:

 • sobota   24. březen       Bike Park Zličín
 • neděle   8. dubna          Garden Park Jeneč
 • úterý      1. května          Beckov
 • úterý      8. května         Bike Park Kbely
 • neděle   10. června       Říčany
 • neděle   16. září             Libuš
 • neděle   23. září             Zličín
 • neděle   21. říjen           Garden Park Jeneč – finálový závod, XCO – maraton
 • pátek     16. listopadu  Slavnostní večer Pražského MTB poháru 2018

 

Více informací na:  www.prahamtb.cz a www.skcpraha.cz