O víkendu si Pražané mohli naposledy užít běžkařskou dráhu Skiparku Praha, který po včerejšku oficiálně ukončil provoz pro tuto zimní sezonu. Na lyžích se letos běhalo v areálu na pražském Vypichu a k vidění byla mimo jiné běžecká škola s Kateřinou Neumannovou, závody pro děti či soutěž o nejvtipnější běžkařský úbor. Lyžovat je na Vypichu stále možné, fungovat už ale nebude zázemí a půjčovna.

   

Foto: www.skiparkpraha.cz

Skipark Praha se na Vypich přestěhoval po šesti úspěšných letech z Velké Chuchle. Důvodem byly zdejší příznivější klimatické podmínky, neboť Vypich je jedním z nejvýše položených míst v hlavním městě. Přestože počasí zimním sportům dlouho nepřálo a v lednu nebylo vůbec možno zasněžovat, v únoru postupně teploty klesly a v noci bylo tedy možné spustit technické zasněžování. Zájem o Skipark byl především o víkendech extrémní, ale i v pracovních dnech sem zavítalo mnoho návštěvníků. Během dopoledních hodin se zde konaly také programy pro školy, kdy jejich zájem přesahoval kapacitní možnosti Skiparku. Celkem Skipark Praha navštívilo zhruba 30 tisíc lidí a 44 škol.

 Praha má o podporu sportovních aktivit na svém území velkou snahu a plánuje v tomto směru pokračovat. „Zájem o Skipark je velký, stejně jako Pražany bavilo kluziště na Letné, což je skvělá zpráva a motivace do další práce na zlepšování podmínek pro sport v Praze,“ uvedl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.