Vůbec poprvé se uspořádá souboj těch nejlepších s nejlepšími ve skokové soutěži parkurových šampionů. Jedinečné „Play Offs Global Champions League“ se uskuteční ve dnech 13. až 16. prosince 2018 v pražské O2 areně. Přibližně rok od hvězdného tenisového turnaje Laver Cup tak hlavní město zažije další světovou sportovní akci.

Atraktivitu celého podniku kromě účasti těch nejlepší jezdců a jejich koní podpoří dosud nevídané finanční odměny za vítězství, když mezi vítěze bude rozděleno celkem 10 mil. EUR, tedy více než 250 mil. Kč. „Jedná se o zcela mimořádnou událost. Jednotlivé závody v rámci sezóny se pořádají ve městech, jako je Mexico City, Miami Beach, Shanghai, Doha, Londýn, Paříž nebo třeba Berlín. Vše ale vyvrcholí v příští sezóně právě v Praze. Máme z toho samozřejmě obrovskou radost,“ řekl Jan Andrlík za společnost Czech Equestrian Team, která je ve spolupráci s Global Champions League pořadatelem této výjimečné sportovní události.

Global Champions League je týmová soutěž, která se koná v rámci prestižního okruhu závodů Longines Global Champions Tour. Jednotlivé závody se konají v atraktivních světových destinacích. V soutěži nastupují dvojice jezdců vybrané z pětičlenných týmů, které jsou složeny podle přísných pravidel tak, aby jejich součástí byli nejlepší jezdci z celého světa. Současně pravidla požadují, aby byl jeden z jezdců v každém týmu ve věku do 25 let. Pouze šestnáct nejlepších týmů ligového ročníku 2018 získá pozvání na Play offs, pořádané v Praze, přičemž čtyři nejlepší týmy tohoto ročníku postoupí přímo do semifinále.

O účast mezi 16 týmy v poslední zastávce světové série v parkurovém skákání bude bojovat i český tým Prague Lions, jehož členy jsou také dva Češi Aleš Opatrný a Anna Kellnerová. Jejich snaha odstartuje předposlední březnový víkend v Mexico City.

Foto: www.o2arena.cz