Nádhernou krajinou Průhonického parku se na konci března rozeběhne na pět stovek závodníků v rámci oblíbeného Prague Park Race. Popularitu zvyšuje nejen skvělá atmosféra závodu, ale také fakt, že park a jeho sbírky rostlin byly navíc zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Termín letošního La Sportiva Prague Park Race v Průhonickém parku je v sobotu 24. března. Do závodu tedy zbývají méně než dva týdny a stejně jako loni je závod téměř vyprodán. Zbývá posledních pár čísel a prostředí parku už neumožňuje kapacitu navyšovat. Nicméně i tak mají pořadatelé pro závodníky jednu příjemnou změnu – originální finisherskou medaili.

„Loni nás překvapila a zároveň velmi potěšila účast mnoha běžců. Závodníci zde otevřeli svou běžeckou sezónu nebo se jen chtěli proběhnout v místech, kde se žádný větší závod dosud nekonal. Navíc si přijely otestovat jarní formu takové hvězdy jako Jan Janů nebo Kristiina Mäki, letos zatím přislíbili účast Jan Janů, Pavla Schorná a Kamila Gregorová“ uvedl za pořadatele Roman Skalský.

Rovinatá čtrnáctikilometrová trasa vede po zpevněných cestách v turisty velmi vyhledávaném parku, založeném v roce 1885 kolem údolí Botiče hned za hranicemi Prahy. Trasa měla loni jen pozitivní ohlasy, takže se na ní nebude nic měnit. Opět se závodníci dostanou do obou částí parku, proběhnou zámeckým nádvořím a kolem rybníků, vodopádů a především rozkvétajících záhonů.

Závod v Průhonickém parku je první ze série tří závodů La Sportiva Prague Park Race. Další se konají v červnu v Divoké Šárce a v říjnu v Prokopském údolí. Pořadatelé navíc rozšiřují svůj záběr a chystají nový závod v úžasném skalním prostředí Českého ráje – La Sportiva Hruboskalský půlmaraton 21. dubna. Více se dozvíte ZDE

Foto: www.svetbehu.cz