Mistrovství ČR ve snowboardcrossu, které se konalo na Dolní Moravě o víkendu 10. – 11. března ovládl šestnáctiletý Matyáš Kulich vedený trenéry Evy Samkové. Pro tohoto reprezentanta je to jeho první titul. V minulých letech skončil na 4. místě. Chuť si však spravil na žákovském MS 2016, kde si dojel pro bronz. Dnes se mu podařilo to, o co se pokoušel dlouhou dobu.

Úspěšný víkend

Za tento víkend se Matyáš dostal na pódium hned čtyřikrát. Nejdříve v sobotu, kdy v juniorském mezinárodním závodu FIS obsadil druhou příčku. Neděli pak zakončil bronzem také z juniorského FIS závodu, celkovým druhým místem ze série Czech National Snwoboard Series a již zmiňovaným titulem Mistra České Republiky.

Konec sezóny a odpočinek

To je přesně to, co má mladý reprezentant v plánu. Podle jeho slov se má končit v tom nejlepším. Sezóna, která trvá od září do půlky března je dlouhá a tak se Matyáš vrátí zpět do školy, pár dní bude pouze lehce trénovat a poté se na konci března vrhne na letní přípravu, která by mu měla pomoct nejen v další sezóně, ale již letos na Mistrovství Světa, které se koná na Novém Zélandu a rád by zde odstartoval.

  

Foto: www.praha.eu – Matyáš Kulich a Vendula Burešová, Juniorští Mistři ČR