Jak jsme vás informovali dříve, v Praze začal unikátní benefiční projekt s názvem Open race. Virtuální závod se jako první naplno rozjel na Magistrátu hl. města Prahy. Každý z týmů má k dispozici svůj handbike trenažér simulující jízdu na kole a najíždí kilometry pro svého patrona v rámci poháru Preciosa. Své výkony mohou závodníci online sledovat na stránkách www.cestazasnem.cz

Jako první na handbike trenažér usedli pracovníci Odboru sportu a volného času. Jak se jim dařilo ukusovat první kilometry z plánovaných 1111 km se můžete podívat na fotografiích v dolní části stránky. Handbike trenažér představil jeho autor Heřman Volf. Bývalý vrcholový atlet, oštěpař, usedl na invalidní vozík v roce 2006 po pádu na lyžích. Ke sportu se ale dokázal vrátit a mimo plavání či lyžování mu učaroval právě handbike. Od roku 2013 je ředitelem nejdelšího cyklistického podniku v Česku Metrostav handy cyklo maraton. 111 hodin non-stop závod zdravých a hendikepovaných sportovců na trase 2222 kilometrů.

Foto: www.cestazasnem.cz – handbike trenažér

 Pro koho se závod jezdí?

Každý tým jezdí po celý rok virtuální závod za svého „patrona“. Vítězný kolektiv pak svému patronovi může vyhrát nový trenažér, který mu pomůže s návratem do života. Patronem první etapy závodu za MHMP je Matěj Šíma.

Matěj Šíma, 27 let

„Bylo to 11. června 2017. V jednu chvíli jsem se bavil se svými přáteli

na koncertě, v té druhé jsem bojoval o život. Po skoku do mělkých

vod dobříšského rybníka jsem byl převezen nejdřív do nemocnice

v Příbrami, potom na operaci do Motola. Poranění míchy kolem

čtvrtého a pátého obratle mě upoutalo na invalidní vozík. Do konce

života na čtyřech kolech. Učím se znovu jíst, pít, psát, žít… A musí to

jít. Jde to! Vracím se do života. Díky moc za podporu!“

 

Fotografie z první etapy závodu Open race, Magistrát hl. města Prahy – Odbor sportu a volného času: