Hráčky ZVVZ USK Praha narazily ve čtvrtfinále Evropské ligy na možná nejhoršího možného soupeře. Dvě vítězství musí totiž urvat od favorizovaného ruského giganta UMMC Jekatěrinburg. První utkání, které odehrály na venkovní palubovce, prohrály rozdílem 27 bodů, 70:97, ve kterém rozhodla už první čtvrtina se skórem 7:28. Nic ale stále není ztraceno. Čtvrtfinálové play off EL se totiž hraje na dvě vítězná utkání. Pražanky mají tak poslední šanci sérii zvrátit na svou stranu, a zabojovat tak o čtvrtém postupu do Final Four v řadě.

V prvním vzájemném utkání rozhodlo už prvních deset minut, ve kterých favorizované Rusky od Pražanek odskočily o 21 bodů. Střelecky se dařilo pouze Kateřině Elhotové, která dala 17 bodů. K té se ke konci zápasu připojila klasická střelecká opora ZVVZ USK Praha, Amanda Zahui se 13 body, Maria Režan s 12 body a Alena Hanušová s 11. To už bylo ale pozdě, a hráčky UMMC si utkání pohlídaly, a s přehledem zvítězily 97:70.

V domácím utkání si tak musí pražské basketbalistky pohlídat úvod utkání, aby se neopakoval průběh prvního čtvrtfinále. Hráčky ZVVZ USK Praha se dnes na Královce těší na pořádně bouřlivé domácí prostředí.

Utkání můžete také sledovat zde, nebo ze záznamu od 21:05 na ČT Sport.

Poslední možnost vidět Vysokoškolačky v letošní sezoně nejprestižnější klubové soutěže v Evropě na vlastní oči začíná od 19 hodin.

Foto: www.uskbasket.cz