Pohyb pro dobrou věc. Přesně o tom je nový projekt zvaný Open race, jehož myšlenkou je umístění unikátních handbike trenažérů do komerčních společností, neziskových organizací či státních institucí s možností využití pro všechny zaměstnance, klienty, nebo veřejnost. Vítězem se stane ten, kdo najede nejvíce kilometrů do konce roku. Jako první v metropoli tuto výzvu přijal Magistrát hl. m. Prahy.

Stačí používat ruce a mít chuť pomáhat během přestávky v práci. Tak by se dal stručně popsat ojedinělý projekt, který spoluzaložil Heřman Volf, bývalý vrcholový atlet, který na invalidním vozíku objel celou Evropu a nyní je předseda sdružení Cesta za snem. „Každý trenažér je pro člověka po úrazu, nebo po nějaké těžké nemoci. A oni pro něj vyjíždějí a pomáhají mu s tím vlastním pohybem. A vyjíždějí různé ceny, které jsou pro něj připravené,“ prohlásil Heřman Volf.

Trenažér pracuje s tabletem nebo chytrým telefonem, který je propojen s aplikací. Přes ni si závodník může nastavit trasu, kterou pojede, a tím i náročnost nebo délku tratě. „Ta aplikace je online, a každý trenažér bude závodit proti tomu dalšímu trenažéru. Je to takový závod mezi trenažéry, ale ti lidé se i někam podívají. Můžete například projet Central Parkem v New Yorku,“ řekl Heřman Volf.

Foto: www.cestazasnem.cz – handbike trenažer

Do této výzvy se zapojil i Magistrát hl. m. Prahy.

„My bychom stanoviště handbiku měnili. Nebude jen na Jungmannově náměstí, ale přesune se i na Mariánské náměstí, aby měli šanci i zastupitelé a nebylo to jen na úřednících,“ sdělil Patrik Nacher, zastupitel hl. m. Prahy.

Dobrovolníci si mohli vyzkoušet, jaké to je šlapat rukama několik kilometrů a nepoužívat při tom nohy. Týmy mohou sbírat kilometry do 15. listopadu. Pak bude vyhodnocen ten nejlepší, který získá pro svého patrona nový trenažér.

Video sdružení Cesta za snem: