Slavnostní los MS 2018 určil soupeře českého národního týmu v základní skupině domácího šampionátu. Ve skupině A narazí na Švýcarsko, Lotyšsko a Německo. Boje v pražské O2 areně započnou 1. prosince, předprodej vstupenek bude zahájen 15. března.

„Cítíme velká očekávání po dalším desetiletém vývoji florbalu v Česku a snažíme se je naplnit,“ řekl na rozlosování prezident Českého florbalu Filip Šuman v reakci na úspěšné MS 2008. „Chceme, aby se florbalové MS dostalo mezi 15 největších sportovních akcí na světě v roce 2018.“ Světový šampionát nepřivítá fanoušky jen v hracích halách, až v deseti městech Česka organizátoři plánují vybudování fanzón.

Florbalovou hvězdou večera byl finský útočník Tero Tiitu a jeho vzpomínky na gól, kterým poprvé v historii sesadil Švédy z trůnu, jsou stále živé. „Byl to ten nejdůležitější gól v mé kariéře. Ta radost byla nejvíce fascinující moment mého života,“ svěřil se moderátorce večera Daniele Písařovicové. „Atmosféra a organizace je v České republice vždycky skvělá,“ dodal.

Florbaloví fanoušci se již v základních skupinách mohou těšit na historickou událost, poprvé v historii se potkají v jedné skupině všechny skandinávské týmy.

Světový šampionát florbalistů se bude konat v České republice potřetí. V roce 1998 se hrálo v Praze a Brně, o deset let později opět v hlavním městě a Ostravě. Nyní se turnaj bude konat pouze v Praze v O2 areně a v Areně Sparty na Podvinném mlýně.

Los základních skupin MS florbalistů v Praze (1.-9. prosince 2018):

Skupina A: ČR, Švýcarsko, Lotyšsko, Německo.

Skupina B: Finsko, Švédsko, Dánsko, Norsko.

Skupina C: Austrálie, Estonsko, Polsko, Thajsko.

Skupina D: Kanada, Slovensko, Singapur, Japonsko.

Foto: www.ceskyflorbal.cz