Po přivítání těch největších olympijských hvězd na Staroměstském náměstí přijala dnes Praha také budoucí naděje, kteří za ní bojovali na zimních olympijských hrách dětí a mládeže 2018 v Pardubickém kraji. Slavnostní přijetí proběhlo na Staroměstské radnici za přítomnosti náměstka primátorky Petra Dolínka, který mladým nadějím předal diplomy a věcné ceny.

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018 probíhaly ve dnech 28. 1. až 2. 2. 2018 na území Pardubického kraje v lyžařských areálech Dolní Morava a Čeňkovice, na zimních stadionech v České Třebové, Chocni a Litomyšli, v biatlonovém areálu Letohrad, v kulturním domě v Litomyšli a v prostorách olympijského domu na zámku Litomyšl. Slavnostní zahajovací ceremoniál se odehrál na zimním stadionu Tipsport Arény v Pardubicích.

Na slavnostním zahájení byl přítomen radní HMP Jan Wolf a zastupitel HMP Antonín Lébl. Radní Wolf navštívil v průběhu prvního olympijského dne několik sportovišť. Sportovci ze všech krajů republiky soutěžili v 11 disciplínách, z nichž 9 byly typické zimní sporty, které byly doplněny disciplínami společenský tanec a šachy.

Za hl. m. Prahu soutěžilo celkem 92 dětí, které se nominovaly do všech vyhlášených disciplín. O dětské a částečně mládežnické sportovce se staralo 28 trenérů, asistentů a servismanů.

Reprezentace hl. m. Prahy byla úspěšná v 7 sportech a v celkovém hodnocení krajů získala stejně jako na předchozí zimní olympiádě 2. místo. Naši hokejisté sice letos vybojovali až 6. místo, ale i tak získali cenné body do závěrečného bodovaní krajů.  Výborně si reprezentanti Prahy vedli v alpském lyžování, krasobruslení, lyžařském orientačním běhu, rychlobruslení, skicrossu, snowboardu i ve hře šachy. Body se sbíraly také v tanečním sportu, biatlonu a běžeckém lyžování.

Nejúspěšnější sportovkyní Prahy byla alpská lyžařka Barbora Peroutková se dvěma zlatými medailemi a nejúspěšnějším sportovcem co do počtu medailí rychlobruslař František David, který získal 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile. Krásné 4. místo obsadili závodníci v tanci, kteří byli na olympiádu nominováni těsně před začátkem Her jako náhradníci za zraněnou tanečnici z původního soutěžního páru.

Celkem Praha vybojovala 22 medailí, 8 zlatých, 5 stříbrných a 9 bronzových, které získalo 18 sportovců. V součtu medailí včetně štafet to bylo pro Prahu celkem 27 medailí, v poměru 9 – 5 – 13. Hlavní město Praha v celkovém hodnocení krajů skončilo s 203 body celkově na 2. místě, 23 bodů za prvním Libereckým krajem (226 bodů) a 2 body před třetím Krajem Vysočinou (201 bodů).