Účastníci nedělního vršovického derby mezi Slavií a Bohemians 1905 byli svědky nezvyklé situace: po konzultaci s videorozhodčím došlo poprvé v historii české ligy k odvolání vstřelené branky. Gól Milana Škody nakonec nebyl uznán kvůli ofsajdu jeho spoluhráče Tomáše Součka, který brankáři Bohemians stínil. Vyhodnocení situace trvalo přibližně tři minuty.

S verdiktem a vůbec s celkovým zavedením technologie ve fotbale příliš nesouhlasil střelec neplatné branky Milan Škoda. „V první chvíli jsem si myslel, že se zkoumá, jestli jsem nebyl v ofsajdu hned při té první hlavičce. Pak, když jsem viděl, že rozhodli, že v ofsajdu byl Tomáš Souček, bylo to takové divné. Bylo to v souboji, ne úplně jasné, byli oba zhruba na stejné úrovni. Bylo to zvláštní a myslím si, že tohle je spíš proti fotbalu než pro fotbal,“ prohlásil pro klubový web.

Utkání nakonec skončilo výsledkem 1:0 pro domácí Slavii. Ta díky tomuhle výsledku zůstává na druhé příčce HET ligy, Bohemians se i přes nulový zisk v derby drží v první polovině tabulky, zatím jsou na sedmém místě.

Podrobnosti zápasu:

Rozhodčí: Proske – Moláček, Wilczek

Diváci: 9648

SLA: Kolář – Jugas, Kúdela, Pokorný, Sýkora (77. Sobol) – Stoch, Hromada (88. Ngadeu), Souček, Hušbauer, Zmrhal – Škoda (K) (79. Necid)

BOH: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić – Jindřišek (K), Hašek – Vaníček (40. Bartek), Mašek (67. Kabajev), Reiter (79. Záviška) – Nečas

Branky: 45. Hušbauer (SLA)

Žl.karty: 18. Mašek (BOH), 27. Jugas (SLA), 44. Hromada (SLA), 50. Hušbauer (SLA), 73. Sýkora (SLA)

Video neuznaného gólu Slavie: