Pražský fotbalový svaz (PFS) ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů (AŠSK) a za podpory Magistrátu hl. města Prahy (MHMP) s radostí každý rok pořádá populární dětský fotbalový turnaj pro žáky a žákyně I. a II. tříd základních škol. Turnaj má za sebou svoji základní část a nyní čekají mladé fotbalisty a fotbalistky semifinálové boje.

Již posedmé se tak mohou díky Dětskému fotbalovému poháru stovky malých fotbalistů a fotbalistek těšit na zábavu a potěšení plynoucí z fotbalu, které si budou moci dosyta užít společně se svými kamarády.

Hlavním cílem organizátorů poháru je přilákat k fotbalu a ke sportu obecně chlapce a dívky ve věku od 6 do 8 let, kteří v řadě případů nejsou dosud registrováni v žádném sportovním klubu a pro které se tato akce může stát vůbec první motivací k organizovanému sportování.

Patronem Dětského fotbalového poháru 2013 byl sparťanský reprezentační záložník Ladislav Krejčí. „Hrozně rád vzpomínám na mé fotbalové začátky, kdy jsme s klukama ze základky blbli s míčem od rána do večera. Fotbal mě začal bavit už tenkrát a baví mě dodnes. Proto má také tento projekt moji plnou podporu a jsem rád, že se na něm mohu alespoň částečně podílet a pomoci mu.“

Foto: www.detskypohar.cz

Letošní ročník má za sebou již svou základní část – a nyní na mladé naděje čekají kola semifinálové a poté už závěrečné finále. Během těchto 12 kol se na Dětském fotbalovém poháru představilo 94 týmů a mohli jsme vidět neuvěřitelných 880 gólů.

Celý letošní pohár odstartoval v hale na Třebešíně 16. 1. 2018 a v každém z kol vybojovaly dva týmy postup do semifinále. Mezi nimi na příklad i loňský vítěz celého poháru ZŠ Vinoř, jasný vítěz 2. kola ZŠ Eden nebo v posledním kole postupující ZŠ Chodovická. Celkem 24 týmů se nyní utká o možnost bojovat ve finále o prvenství v celém poháru. Velkým pozitivem je, že turnajů se zúčastnilo 46 dívek, přičemž jeden tým byl čistě dívčí.

Postupující týmy budou rozděleny do tří semifinálových kol, ve kterých jistě uvidíme mnoho napínavých utkání, jako jsme viděli doteď. Což dokazuje na příklad i fakt, že o třech vítězích základních kol rozhodl až závěrečný penaltový rozstřel, a že pouze dvě finálová utkání skončila větším než dvoubrankovým rozdílem. Celkem se základních kol zúčastnilo celkem 711 kluků a holek, jenž si za své povedené výkony odnesly zasloužené ocenění v podobně medailí a dalších dárků.

Očekává se, že i další kola Dětského fotbalového poháru budou stejně tak zajímavá, jako byla ta předchozí. Všichni jste zváni na semifinálová klání, která startují již 27.2 v hale Jedenáctka.