Pražský běžecký závod Vítkovská desítka, který se pravidelně pořádá jednou za měsíc, má před sebou další start od Vítkovského památníku. Ve středu 21. února v 19 hodin se znovu vyběhne a většina závodníků bude své soupeře dobře znát. Jak to? Na Vítkovskou 10 se totiž lidé vrací a za tři roky své existence si podle svých slov vytvořili běžeckou komunitu.

Běhání prožívá v posledních letech nejen mezi Pražany renesanci a závody a lze si  vybírat podle délky, náročnosti trasy či prostředí. Protože se běhání stalo pro mnohé až životním stylem, požadavky na závody se logicky zvýšily. Zaběhnout si trasu z bodu A do bodu B a na konci se vyfotit je možné skoro všude. Důležitost se tak čím dál více přidává atmosféře před i po závodě a servisem, který s ní jde ruku v ruce. Závod typu Vítkovská 10, který se pořádá v okolí centra Prahy, je v tomto směru poněkud ojedinělý.

Foto: www.vitkovska10.cz

Vítkovská 10 se stala oblíbenou právě kvůli tomu, že se organizátoři snaží přiblížit novým závodníkům poutavými příběhy, zajímavostmi a soutěžemi. Každý měsíc vydává  magazín, ve kterém přibližuje závodníkům novinky před startem dalšího běhu či zajímavé rozhovory. Na svém Instagramu a Facebooku organizuje soutěže – například o nejlepší fotku na trati. Samotní účastníci se pak na webu mohou pochlubit historkami nejenom ze samotného závodu, ale i ze života běžce jako takového.

Jednou takovou jsme našli na webu Vítkovské desítky:

„Jak mě málem zatkli. Aneb vtipná historka z Vítkova! Protože už začínala zima, rozhodl jsem se obnovit značení trati. Vzal jsem tedy malířskou barvu, která byla určená na exteriéry a jednu šipku po druhé jsem obtahoval. Zrovna ve chvíli, kdy jsem byl na vrcholu mého humoru a psal jsem pod kopcem zprávu pro všechny naše běžce (ano, přiznávám se. Jsem autorem textu “Tohle bude bolet”), objevili se policajti. Sakra! Hned mě chtěli zabásnout, že nemají náladu na nějaké gangstery, kteří sprejují po Praze a kazí jim poklidnou pracovní šichtu. Ujistil jsem je, že se jedná opravdu o organizovaný zločin, že na mě nahoře čeká přítelkyně s povolením, že je o tom hlavní město obeznámeno. Co na to Kamča? No, dala jim automaticky povolenku k vjezdu našeho automobilu a o ničem jiném nevěděla. Nebo dělala velmi dobře, že nic jiného neví. Díky bohu policisté neměli čas na blondýnky…“

Propozice závodu Vítkovská 10:

Den: 21.02.2018
Místo: Praha, kraj Hlavní město Praha
Ročník: 4
Délka hlavní tratě pro muže a ženy: 5/10 km
Povrch: silnice
Čas prezentace: 18:00
Místo prezentace: Vítkovský památník
Čas startu: 19:00
Místo startu: Vítkovský památník
Startovné na místě: 150
Startovné předem: 100
Webové stránky: http://www.vitkovska10.cz
Kontakty: Daniel Pallavicini