Již po dvaadvacáté proběhne 13. 2. v Praze populární Zimní pražská tyčka – sesterský závod Pražské tyčky, která se koná v létě. Tyčka proběhne opět v Metropoli Zličín a závodit bude česká i světová špička v oboru.

Od 12 hodin se zahajuje soutěží mládeže, v 15 hodin odstartuje ženská soutěž v čele s Jiřinou Ptáčníkovou, Amálií Šváblíkovou (bojovat s nimi budou zahraniční skokanky s osobními rekordy nad 460 cm). V 17:30, začne vysoce obsazená soutěž mužů. 10 skokanů s výkony nad 550 cm, včetně našich nejlepších, Jana Kudličky a Michala Balnera. Řek Karalis se možná pokusí o juniorský světový rekord.

Foto: www.prazskatycka.cz

Pražská tyčka vznikla na popud Pavla Berana, dlouholetého a významného atletického trenéra, bývalého šéftrenéra skoků a vícebojů české reprezentace. 22. srpna 1992 byl poprvé položen skokanský rozběh na Václavském náměstí v Praze. Od té doby se Pražská tyčka stala diváky oblíbeným závodem, drží svoji tradici bez přerušení a každoročně v průběhu června – července a od roku 1997 také v únoru vidí Praha atraktivní adrenalinovou show na nejvyšší evropské či světové úrovni.

Startovní listinu Zimní Pražské tyčky naleznete ZDE