V nejprestižnější ženské týmové tenisové soutěži Fed Cupu, do roku 1995 známé jako Pohár federace (Federation Cup), se 10. a 11. února hraje v Praze první kolo Světové skupiny letošního ročníku.

České tenistky by měly proti Švýcarsku nastoupit v nejsilnější možné sestavě, jak řekl na tiskové konferenci kapitán Petr Pála: Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Strýcová a Lucie Šafářová.

Foto: www.praha.eu

V nominaci Švýcarek je Timea Bacsinszká, kterou doplňují Belinda Bencicová, Viktorija Golubicová a Jil Teichmannová. V roli trenérky má přijet bývalá světová jednička Martina Hingisová.

Hrát se bude v O2 aréně, jejíž tenisová kapacita O2 arény je 15 000 diváků. V rámci turnaje se uskuteční také doprovodné akce pro veřejnost – autogramiády, setkání s týmem. Otevřených tréninků se budou moci zúčastnit žáci a studenti pražských škol.

Jedná se nejen o sportovně – společenskou akci celosvětového významu, má velký význam i pro cestovní ruch – očekává se návštěva 2 000 zahraničních návštěvníků a hlavní město Praha ji podpořilo mimořádnou finanční dotací ve výši 2 miliony korun. Pořadatelem je Český tenisový svaz.

Program:

sobota 10. 2. – 13:30 úvodní dvouhry

neděle 11. 2. – 12:00 závěrečné dvouhry, čtyřhra