V únoru proběhnou v Praze hned dva zápasy, ve kterých se naše hráčky utkají o postup ze skupiny na EuroBasket Women 2019.

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o EuroBasket Women 2019 na výbornou. Zvítězily zatím nad Německem a Švýcarskem a v současné době se dělí o první příčku ve skupině s Belgií.

Foto: www.praha.eu

Právě s Belgičankami se Češky utkají 10. února. A jde o silné soupeřky, loni zde na EuroBasketu získaly bronzové medaile. Jejich sestava od té doby nedoznala velkých změn, a tak budou české Lvice potřebovat podporu domácího publika, aby si s předním evropským týmem poradily.

Na Valentýna se utkáme s Němkami

O čtyři dny později, na Valentýna, se v pražské hale Královka začne psát příběh druhé poloviny kvalifikačních soubojů. A naše Lvice nastoupí proti Německu.

Na finálový turnaj Mistrovství Evropy 2019 v Srbsku a Lotyšsku naše hráčky postoupí, pokud ovládnou svou skupinu nebo se vejdou do šestice z osmi týmů na druhých místech. Kromě pořadatelských zemí Lotyšska a Srbska nemá žádná země účast na šampionátu jistou. Proto držme našim hráčkám palce.