FAČR (Fotbalová asociace České republiky) každoročně aktualizuje svou členskou základnu a opět zaznamenala nárůst počtu aktivních členů. Na konci roku 2017 se jejich počet v rámci projektu Členství vyšplhal na 332.966. Posledním zaregistrovaným byl Jiří Janeček z třebíčského TJ Trnava, kam FAČR přijela jeho i klub odměnit zvláštním způsobem – k zápasu ho se svým výběrem vyzval Petr Švancara.

Petr Švancara, Zdeněk Valnoha, Pavel Mezlík a brankářská legenda regionu Josef Hron – tedy dohromady přes tisíc ligových startů! Proti nim momentálně poslední celek IV. třídy OP TJ Trnava s Jiřím Janečkem, jenž se k fotbalu vrátil po šesti letech. A rozhodně nečekal, že by jeho výpomoc klubu mohla mít takový přesah. „Ocenění patří spíš kterémukoliv z kluků tady v klubu než mně,“ reagoval na překvapivou akci, kterou FAČR zorganizovala ve spolupráci s oddílovým předsedou Luďkem Ondračkou, navrátilec Janeček.

Lokální třebíčský tým ale nezůstal ochuzen. Generální sekretář Rudolf Řepka s kolegy přivezl do Třebíče míče, rozlišováky, reprezentační kalendáře i knížky a samozřejmě partu fotbalistů, proti kterým si řada borců na okresní úrovni obvykle nezahraje. K partě Petra Švancary se na hřišti přidal právě Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka a také dva zástupci reprezentačního úseku asociace – trenér U15 Jiří Vorlický s Ondřejem Lípou.

„Byl to kvalitní zápas na velké technické úrovni, klidně si dáme ještě odvetu někdy. Kluci měli jen trochu smůlu, ale jinak spoustu dobrých věcí,“ kvitoval duel Petr Švancara. Utkání mezi TJ Trnava a osobnostmi bylo vzácně vyrovnané, když se domácí na soupeře po pomalejším rozjezdu v závěru dotáhli, ale nakonec ligová kvalita slavila úspěch a o gól zvítězila. „Myslím, že jsme podali solidní výkon a místy jsme byli i minimálně vyrovnaným soupeřem. Já osobně jsem toho měl plné zuby protože jsem dlouho nehrál a teď jsem byl i trochu marod,“ popisoval dojmy z utkání Jiří Janeček, který po utkání dostal i tašku s vybavením a retro reprezentačním dresem.

„No tak já ani nešel do brány, zahrál jsem si v poli a bylo to super. Navíc jsem na konci rozhodl soutěž na břevna, takže paráda,“hýřil spokojeností mistr ligy z roku 1978 Josef Hron. „Když jsem to viděl, tak začnu klukům ordinovat 3 tréninky týdně,“ žertoval předseda klubu Luděk Ondračka. Výsledek souboje nebyl podstatný. Skvělou náladu a atmosféru provázelo příznivé počasí a doplnilo pozápasové posezení s diskusí nad aktuálními fotbalovými tématy.

 „Byl to super zápas a obecně je skvělé, že máme u nás stále více fotbalistů, že se lidé hýbou. Teď se zaměřujeme na to, abychom zvedli především počet sportujících dětí, což je klíčem k vytvoření základny pro všechny sporty a zároveň záruka zdravější populace,“ vysvětluje Rudolf Řepka

Počty členů FAČR v projektu Členství:

2012       280.810 členů

2013      291.873 členů

2014      308.972 členů

2015      324.948 členů

2016      329.330 členů

2017      332.966 členů

Video: www.fotbal.cz