V utkání o páté místo na mistrovství Evropy v Chorvatsku prohráli Češi v Záhřebu s domácím výběrem těsně 27:28 a své historicky nejlepší umístění na Euru nevylepšili. Úspěchem je však i šestá příčka a vyrovnání dosavadního maxima z kontinentálního šampionátu v roce 1996. Český kapitán Ondřej Zdráhala se stal s 55 góly nejlepším střelcem ME. Ve finále Španělé porazili Chorvatsko 29:23.

Foto: Twitter 

Reprezentantům se proti Chorvatsku nepodařil začátek a v poločase prohrávali už o šest branek.  Po pauze se výrazně zlepšili, v závěru dokázali snížit na rozdíl jediné trefy a útočili na vyrovnání, ale bronzový medailista z minulého evropského šampionátu výhru udržel.

Navzdory porážce český celek, který na velké akci startoval poprvé od říjnového konce kariéry dlouholeté opory Filipa Jíchy, na turnaji v Chorvatsku vysoko překonal očekávání. Po úvodním debaklu od Španělska porazil úřadující olympijské vítěze z Dánska a Maďarsko a poprvé od roku 2010 postoupil ze základní skupiny. V šestičlenné čtvrtfinálové skupině nejprve reprezentanti podlehli obhájci zlata Německu, poté porazili Makedonii a remizovali se Slovinskem.

Český kapitán Ondřej Zdráhala se stal s 55 góly nejlepším střelcem ME házenkářů v Chorvatsku. Druhého Dána Mikkela Hansena předčil o 12 branek. „V každém případě se to dobře poslouchá. Kdyby se mě na to někdo zeptal před turnajem, před rokem nebo před dvěma, tak bych mu to nevěřil,“ řekl už před finálovými boji Radiožurnálu Ondřej Zdráhala.