94 sportovců. Takovou účast bude mít na letošní Olympiádě dětí a mládeže v Pardubickém kraji výprava hlavního města Prahy, jejíž sportovci se zúčastní všech jedenácti vypsaných disciplín.  Čestné funkce vlajkonoše výpravy se na zahájení ujme úspěšný alpský lyžař Petr Záhrobský, který za svou kariéru odjel 845 závodů a zúčastnil se tří olympijských her.

Foto: www.odm.olympic.cz

Silnými disciplínami Prahy jsou lední hokej a alpské lyžování. „V našem družstvu pro alpské lyžování máme dvě závodnice, které jsou zároveň reprezentantkami České republiky ve své kategorii. Jsou to Barbora Peroutková a Tatiana Tobolková. Obě lze považovat za vážné uchazečky o medaile ve všech třech alpských disciplínách,“ prohlásil trenér Petr Záhrobský. Talentované naděje ovšem nechybí ani ve snowboardingu, rychlobruslení nebo krasobruslení.

Silným sportem pro hlavní město může být i lyžařský orientační běh, který se vrací do programu olympiády. Na „bednu“ v něm chce zaútočit Jiří Bláha, republikový mistr v biatlonu či Dominik Průša, jenž stál loni na stupních vítězů ve všech závodech Českého poháru. Anna Čechmánková zase v celkovém hodnocení poháru dosáhla na bronz. Vedoucí výpravy Romana Beková ale věří i šachistům: mezi naděje patří Karin Němcová či Jakub Petr. Na předchozích zimních hrách obsadila reprezentace hlavního města celkové druhé místo. Minimálně stejného umístění by chtěli pražští sportovci dosáhnout i letos.

Autor: Stanislava Wolfová – členka programu Mladí novináři na ODM 2018