V průběhu tohoto týdne probíhala ve Skiparku Praha příprava zázemí, zkouška sněžných děl a rolby. Celý tým, který Skipark pro Pražany připravuje momentálně čeká na příhodné klimatické podmínky a těší se, až lyžování v Praze na Vypichu započne.

Projekt Skipark Praha navazuje na pětiletý projekt ve Velké Chuchli. K dispozici bude půjčovna běžkařského vybavení a možnost využít zkušených instruktorů. Zasněžovat se začíná, jakmile to přírodní podmínky dovolí. Pražským školám bude poskytovat v dopoledních hodinách instruktory a běžkařské vybavení zdarma.

Okruh počítá s otevírací dobou každodenně pro veřejnost i školy. Ve Ski parku je osvětlení, které umožní využívat lyžařský areál i v odpoledních a večerních hodinách.

Stejně jako v minulých letech i letos je na stránkách Skiparku k dispozici online webkamera. Návštěvníci se tedy mohou ujistit, kolik lidí na okruhu je a v jakém stavu je momentálně lyžařská dráha.

Foto: Generální zkouška zasněžování

Ze stránek www.skiparkpraha.cz:

Provozní doba

PO – NE  8:00 – 21:00

Kde nás najdete

Skipark Praha naleznete na prostranství před oborou Hvězda na Praze 6 – Vypichu.  Zázemí Skiparku a půjčovna jsou vedle dětského dopravního hřiště v ulici Na Vypichu. Mapa »

Vybavení

Skipark je vybaven zázemím, kde najdete půjčovnu lyžařského vybavení, lyžařskou školu, WC a provizorní převlékárnu. Za věci zde odložené neručíme. Šatnu ani sprchy ve Skiparku nemáme k dispozici. Připravujeme možnost občerstvení ve stanu, který je součástí zázemí Skiparku.

Doprava

Do Skiparku Praha můžete přijet autem (parkování v ulicích v okolí) nebo pohodlně městskou hromadnou dopravou. Nejbližší zastávkou metra jsou Petřiny (trasa A), odkud lze do Skiparku dojít pěšky (cca 500 m), nebo pokračovat autobusovými linkami 164, 168, 191 do zastávky Vypich. Do Skiparku se dostanete rovněž ze zastávky metra Nemocnice Motol (trasa A) a dále autobusovými linkami 174, 180, 184 do zastávky Vypich. Využít lze i autobusovou linku 191 ze zastávky Na Knížecí na Smíchově, nebo tramvajové linky 22 a 25 a vystoupit na zastávce Vypich.

Aktuální informace o Skiparku můžete sledovat také na Facebooku