Bohemians Praha 1905 mají po letech jistotu setrvání v Ďolíčku. Katastrální úřad přepsal majitele vršovického stadionu, jímž se stalo Hlavní město Praha. Podle webových stránek ligového klubu „Klokani“ v příštích dnech podepíší s městem desetiletou nájemní smlouvu.

O převodu stadionu se jednalo od roku 2011. Původně chtěla Ďolíček získat městská část Praha 10, nabízela za něj i vedlejší pozemek. S tím ale magistrát nesouhlasil a do jednání s dosavadním majitelem stadionu společností Safety Real vstoupila Praha. Obě strany se dohodly na kupní ceně za Ďolíček ve výši 121,1 milionu korun.

Foto: stadion Bohemians Praha 1905

„Město nezahálelo a bezprostředně po schválení dodatku ke kupní smlouvě zastupitelstvem poslali úředníci z magistrátu potřebné dokumenty na katastrální úřad, a to přesně 22. prosince. Od doručení dokumentů běžela ochranná lhůta, která vypršela 16. ledna. Jelikož během ní nedošlo k žádným námitkám, katastrální úřad sáhl bezodkladně k přepisu majitele,“ uvedli Bohemians na svém webu.

S městem se Bohemians 1905 již vloni dohodli, že budou za nájem stadionu ročně platit 1,5 milionu korun po dobu deseti let. „V příštích dnech bude podepsána desetiletá nájemní smlouva Bohemky na městském stadionu. Dnešním dnem je tedy dobojováno. Mnohaletý boj klubu a fanoušků za záchranu stadionu je završen. Bohemka má jistotu působení na stadionu, který je dominantou Vršovic už 85 let,“ dodal klub v prohlášení.

Na prosincovou reportáž Prahy TV se podívejte zde: