Jako vůbec první město se dvěma zástupci v osmifinále se Praha na podzim nesmazatelně zapsala do historie fotbalové Ligy mistryň – obdoby mužské Champions league. Hráčky Sparty se mezi šestnáct nejlepších dostaly po pěti letech a nestačily na švédský celek Linköping. Slávistky si tuto vyřazovací část zahrály již potřetí za sebou a své zkušenosti plně zužitkovaly. Výsledkem byl postup mezi nejlepší osmičku týmů, kde se v březnu utkají se silným německým soupeřem a dvojnásobným vítězem soutěže z Wolfsburgu.

„U nás ve Slavii se udělal obrovský úspěch v tom, jak se zlepšují podmínky pro hráčky. Postupnými kroky se hráčky seznamují s profesionálními podmínkami, které spolu nesou práva a povinnosti. Některé ještě navíc mají zaměstnání, a fotbalu dávají všechen volný čas a to není jednoduché. Z pohledu dvou týmů z jednoho města je to určitě úspěch. Je skvělé, že jsme toho součástí,“ prohlásil pro časopis Hattrick trenér Slavie Pavel Medynský.

Směrem k březnovému čtvrtfinále pak dodává: „Pro holky by bylo velkou odměnou, kdyby přišlo hodně fanoušků. Jak zní jedno heslo – spolu jsme silnější. Fotbalistky jsou si určitě jistější v Edenu, než když jsme minulou sezonu hráli se švédským Rozengardem na Žižkově. To bylo spíš vyhnanství, než domácí hřiště.“ 

Výsledky osmifinále Ligy mistryň obou českých zástupců:

Slavia Praha – Stjarnan 0:0.
První zápas: 2:1, postoupila Slavia.

Linköping – Sparta Praha 3:0 (1:0)
První zápas: 1:1, postoupil Linköping.

Foto: www.sparta.cz a www.slavia.cz