V prvním červencovém týdnu, 1. – 6. 7. 2018, se v Praze uskuteční XVI. všesokolský slet. Od předchozích sletů se v jednom momentu bude lišit – připomene i 100. výročí vzniku našeho novodobého státu a stává se součástí oficiálních celostátních oslav tohoto výročí.  Kromě sokolských účastníků z domova i ze zahraničí se sletu zúčastní řada tuzemských i zahraničních hostů. V současnosti pracují autorské kolektivy na tvorbě hromadných pohybových skladeb a rozbíhá se i příprava všech dalších částí programu sletu. Slavnostní představení hromadných skladeb se uskutečnilo v listopadu v roce 2016.

Proběhlo výběrové řízení na logo XVI. všesokolského sletu. V soutěži zvítězil návrh sestry Elišky Karešové ze Dvora Králové nad Labem. Dále bylo rozhodnuto i na tomto sletu používat sletovou znělku, kterou pro XIV. všesokolský slet 2006 složil hudební skladatel Zdeněk Barták.

Foto: www.sokol.eu

 

Již v roce 2017 se konali předsletové sportovní soutěže – celkem jich pro loňský rok bylo v plánu 46 v devatenácti různých sportech: v házené, moderní gymnastice, volejbalu, tenise, šplhu, sportovní gymnastice, sjezdovém lyžování, jachtingu, MTB + běhu, basketbalu, stolním tenise, badmintonu, atletice, florbalu, kopané, plážovém volejbalu, nohejbalu, billiardu, sportovním tanci.

V době hlavního sletového týdne v červenci 2018 uskuteční sportovní soutěže, pódiová vystoupení, několik divadelních a loutkářských představení, výstavy a další kulturní a společenské akce.

V hlavním sletovém týdnu v červenci 2018 také vyvrcholí projekt „100 sokolských keší republice“, který probíhá na území celé republiky již od roku 2014 a který je projektem České obce sokolské k oslavám 100. výročí založení československého státu.

Další informace naleznete ZDE