Česká hokejová reprezentace do 20 let bude na mistrovství světa bojovat o medaile. Svěřenci Filipa Pešána dotáhli díky hře bez brankáře čtvrtfinále s Finskem až do samostatných nájezdů, které rozhodli Reichel a Nečas. V semifinále se Češi utkají s Kanadou.

Jedním z hrdinů utkání byl brankář Josef Kořenář, který celkem zlikvidoval 51 střel a byl vyhlášen mužem zápasu. Neméně důležitý byl tah trenéra Pešána, kdy se už tři minuty před koncem rozhodl přejít na hru bez brankáře. O vyrovnání během power play se postaral dvougólový střelec Filip Zadina.

„Všichni jsme zápas odmakali a věřili jsme do poslední vteřiny. Za tu píli a blokování střel se štěstí nakonec obrátilo k nám. Dnes rozhodlo, že jsme chtěli zkrátka vyhrát víc než Fini. Je to úžasný pocit, ale nechceme skončit po čtvrtfinále. Chceme medaili a porveme se o ni,“ řekl po vítězném zápase následovník slavného hokejového jména Kristián Reichel.

Foto: Twitter

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Buffalu – čtvrtfinále:
ČR – Finsko 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Zadina (Nečas, Hájek), 35. K. Reichel (R. Pavlík, Budík), 58. F. Zadina (J. Galvas, Nečas), rozhodující sam. nájezd Nečas – 24. A. Räsänen (Vesalainen, Juolevi), 30. Juolevi (Vesalainen, Kuokkanen), 47. Vesalainen (Tolvanen). Rozhodčí: Thompson, Tufts (oba USA) – Kilian (Nor.), Yletyinen (Švéd.). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 5109.
Sestavy:
ČR: Kořenář – Hájek, Budík, F. Král, J. Galvas, Šalda, Vála, Hrdinka – M. Zachar, Chytil, M. Kaut – F. Zadina, Nečas, Michnáč – R. Pavlík, K. Reichel, Kurovský – Safin, Kodýtek, Lauko. Trenéři: Filip Pešán, Rostislav Vlach a Miroslav Přerost.
Finsko: Luukkonen – Heiskanen, Välimäki, Jokiharju, Juolevi, Vaakanainen, Kotkansalo – Tolvanen, A. Räsänen, Vesalainen – Koivula, Kuokkanen, Heponiemi – Tuulola, Ikonen, Innala – Nurmi, Koppanen, Jääskä. Trenéři: Jussi Ahokas, Sami Salo, Olli Salo a Matti Tiilikainen.

Radost českých hráčů po vítězném čtvrfinále zachytil i Twitter IIHF: