Pražané si letos opět budou moci vyzkoušet své nové běžky a nebudou muset opouštět hranice hlavního města. Areál na Vypichu tuto zimu vystřídá Velkou Chuchli, kde se lyžovalo v minulých letech. Důvod je ryze praktický.

Vypich leží ve vyšší nadmořské výšce než Chuchle. Je tu průměrně o 2 až 3 °C chladněji, a tudíž jsou zde vhodnější klimatické podmínky pro technické zasněžování. Počítáme s tím, že když bude přát počasí, mohl by být ovál otevřený až do půlky března. Navíc je Vypich lépe dopravně dostupný,“ shrnuje důvody pro novou lokaci běžkařského oválu náměstek primátorky Petr Dolínek.

Na místě si budou moci zájemci zapůjčit veškeré běžkařské vybavení. Těm, kteří chtějí vylepšit techniku, poradí zkušení instruktoři. Vstup na trať je pro sportovce bezplatný. Díky osvětlení bude možné běžkovat až do pozdních večerních hodin. Školy si mohou v průběhu dopoledne zapůjčit vybavení zdarma.

Běžkařský ovál bude spuštěn v závislosti na počasí v druhé polovině prosince. Aktuální informace budou k dispozici na webu Praha Sportovní, nebo na www.skiparkpraha.cz. Na stránkách bude umístěn také odkaz na webkameru, která bude přenášet nejčerstvější informace o sněhových podmínkách na oválu.

Finalizace příprav Skiparku lze vidět i na fotografiích z info stránek:

   

Foto: skiparkpraha.cz

Zpráva ze stránek skiparkpraha.cz:

Koncem minulého týdne byla pro ČEZ Skipark Praha na Vypichu přímo z továrny v Itálii dovezena dvě kvalitní sněhová děla. V pátek 15.12. byl následně celý systém zapojen a otestován. Čeká nás ještě doladění technických detailů a příprava zázemí. S příchodem mrazů ale budeme připraveni vyrábět první sníh.

Nejnovější info ze Skiparku sledujte na Facebooku