Informací o slavnostním otevření se pochlubil armádní sportovní klub Dukla na svém twitterovém a facebookovém profilu. Přestavba započala v únoru tohoto roku a skončila 5. prosince.

Zásadní změnou oproti původnímu stavu je nástavba stávajícího třípodlažního objektu. Z původní dřevěné boudy (kterou osídlili veslaři v roce 1963) se po několika rekonstrukcích a přestavbách stala moderní loděnice odrážející rychlost a tvarovou čistotu veslic i kánoí. Do nově vybudovaného podkroví byla přemístěna posilovna a trenažérovna. Tím bylo umožněno výrazné zvětšit kapacity šaten pro muže a ženy. Zároveň byly uvolněny prostory pro vybudování regeneračního úseku pro sportovce, ve kterém jsou nyní k dispozici kromě masážní místnosti i sauna s ochlazovací kádí, infrasauna a hydromasážní vany. V objektu se nachází sklad lodí, jídelna, odpočinkové místnosti a kanceláře.

Z nového domova budou dukelští veslaři určitě nadšení. Třeba podobně, jako byla slalomářka Tereza Fišerová po stříbrné medaili na nedávném ME ve Slovinsku:

Stříbrná Tereza Fišerová

Radost Terezy Fišerové z letošní druhé stříbrné medaile ze šampionátu.

Zveřejnil(a) ASC Dukla dne Pátek 29. září 2017

Foto: duklasport.cz