Foto: czechbadminton.cz

Od 21. do 29. listopadu se v Praze uskuteční mistrovství Evropy v badmintonu juniorů do 17 let. Kromě samotného faktu, že jde o vůbec první badmintonový kontinentální šampionát v historii konaný na území České republiky, láká turnaj i rekordní účastí.

Ještě nikdy se mistrovství Evropy v badmintonu hráčů do 17 let neúčastnilo tolik zemí. Do Prahy se jich sjede rovnou 37!
„Může za to stoupající popularita badmintonu,“ říká manažer střešní evropské federace Badminton Europe Jimmy Andersen. „Zvyšuje se i úroveň badmintonu po celé Evropě. Na turnajích, jako je ten v Praze, bude stále více zemí mít šanci na úspěch a zisk medaile,“ dodává Andersen.

 
Proč by některá z medailí nemohla zůstat i doma? Česká republika vyšle na mistrovství Evropy dvanáctičlenný tým, který bude ve dnech 21.-25. listopadu bojovat v soutěži družstev, pro turnaj jednotlivců, který začíná 25. a vrcholí 29. listopadu, bude počet reprezentantů ještě o jednoho vyšší.
„Chtěli jsme, aby co nejvíce hráčů zažilo atmosféru velkého turnaje, zejména když se jedná o domácí turnaj,“ okomentoval nominaci předseda trenérsko-metodické komise Josef Rubáš. Česko mohlo využít v každé disciplíně kvótu tří míst díky výsledku z loňského šampionátu v polském Lubinu, kde náš tým obsadil páté místo.

 
Domácí tým, v soutěži družstev 5.-8. nasazený, se ve skupině 7 utká s Bulharskem, Nizozemskem a Kyprem. Ze skupiny do vyřazovací fáze postupují dva nejlepší týmy. Napodobí lvíčata nejlepší výsledek v historii, jímž bylo druhé místo českého týmu z ME v roce 1997 z Istanbulu?
Mistrovství Evropy, jehož se celkem zúčastní na 400 badmintonistů narozených v roce 2001 a později, se koná ve sportovní hale HAMR ve Štěrboholích. V rámci turnaje proběhnou v areálu sportovní akce pro děti ze škol, kterým se budou věnovat zkušení badmintonoví trenéři.

 
Přidělení mistrovství Evropy do 17 let České republice je v krátké době druhým významným úspěchem pro domácí badminton. V květnu Praha hostila jubilejní 50. výroční kongres Badminton Europe Confederation, největší akci v kalendáři této zastřešující badmintonové federace.
Nad listopadovým evropským šampionátem převzalo záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Český olympijský výbor, akci finančně podporuje Magistrát hl. m. Prahy. Více najdete na stránkách mistrovství: www.mmbadminton.cz