Sledge hokejisty Sparty Praha čekají o víkendu 25. a 26. listopadu dva zápasy s Českými Budějovicemi. V rámci 7. kola se Pražané představí na ledě Motoru, druhou polovinu soutěže začnou odvetným duelem na svém ledě. Úvodní buly je na Zimním stadionu v Neratovicích naplánováno na 9:15 hodin.

Hráči Sparty Praha jsou po šesti kolech se ziskem jedenácti bodů na třetí pozici, v dvojzápase s Motorem tak budou nezbytně potřebovat vybojovat plný počet bodů. To je jasné, soupeře musíme dvakrát porazit stůj co stůj. Papírově by to neměl být problém, ale na ledě to může být jiné. Uvidíme, ale šest bodů prostě musíme mít,“ rýsuje jasně plán trenér HC Sparta Praha Jan Katauer.

Nejprve jeho svěřence čeká v sobotu zápas od 16:15 hodin na ledě Českých Budějovic, o den později. tj v neděli 26. listopadu, se hraje od 9:15 hodin v Neratovicích. Bohužel je velmi vytížená Tipsport aréna v Holešovicích, ostatní ledové plochy v Praze jsou na tom podobně, musíme tak hrát mimo Prahu,“ mrzí kapitána Sparty Jiřího Krupičku.

České Budějovice momentálně okupují předposlední příčku s pouhou jednou výhrou a ziskem tří bodů.

Foto: hcsparta.cz

Něco málo o sledge hokeji

Sledge hokej znamená v doslovném překladu sáňkový hokej. Hraje se na sáňkách, které mají zespodu místo skluznic nože. Hráči se odrážejí dvěma hokejkami. Ty jsou z jedné strany zakončeny bodcem a z druhé strany čepelí. Sledge hokej hrají hokejisté a tělesným postižením, ale není to podmínkou. Podle pravidel České sledge hokejové ligy může být v týmu do jednoho zápasu nominováno až 5 nepostižených hráčů, při utkání na ledě v jednu chvíli pouze dva. Hráči bez handicapu jsou označeni viditelnými proužky na přilbách. Sledge hokej vznikl v České republice teprve v roce 1999 ve Zlíně. V současnosti u nás existuje osm týmů. Na paralympiádu se tento sport dostal v roce 1994 a ihned se stal jedním z nejatraktivnějších.