Velkým svátkem sportu i jedinečnou šou bylo o víkendu 28. – 29. 10. proběhnuvší MČR 2017 v lezení na obtížnost. Třináct metrů vysoká a šest metrů převislá stěna, která vyrostla ve vstupním prostoru nákupního centra metropole Zličín, přivítala absolutní špičku českého lezení v čele s Adamem Ondrou.

Již týden před akcí začala během nocí vyrůstat konstrukce a posléze stěna, která nenabídla pouze soutěžní profil, ale z druhé strany byla postavena dvanáctimetrová stěna, kde si lezení mohla vyzkoušet veřejnost. Zkušení instruktoři z ruzyňské stěny zde během tří dnů odjistili zhruba osm stovek lezení chtivých lidí, zejména dětí. Všichni mohli pro lezení využít vybavení, které zapůjčila firma Ocún.

Obrovskému zájmu se těšila i vlastní soutěž, již na odpolední část sobotních kvalifikací se kolem stěny utvořil hrozen několika stovek diváků. Za celý víkend se s tímto náročným sportem seznámilo mnoho tisícovek návštěvníků obchodního centra. Na finále tito návštěvníci vytvořili kotel čítající hodně přes tisícovku fanoušků, kteří hnali závodníky směrem k vrcholu skvěle postavených tras. V diváckém kotli nechyběl ani předseda ČOV, Jiří Kejval.

Na závodě byly vyhlášeny také celkové výsledky Českého poháru v lezení na obtížnost 2017; vítězi Českého poháru jsou Jakub Konečný a Eliška Adamovská. Na druhé příčce se mezi muži umístil Štěpán Volf a mezi ženami Iva Vejmolová. Adam Ondra a Lenka Slezáková pak obsadili třetí pozici.