V pražské O2 areně se od 22. do 24. září utkají nejlepší tenisté Evropy s týmem Světa. Už ve středu 20. září účastníky turnaje pojmenovaného podle tenisové legendy Roda Lavera uvítá na Staroměstském náměstí primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

Myšlenkou Laver Cupu je vzdát hold nejvýznamnějšímu tenistovi 20. století – Australanovi Rodu Laverovi, přezdívanému „Raketa“. Začínal jako amatér, po roce 1962 se dostal mezi profesionály. Během své kariéry, kterou ukončil v roce 1976, byl mimo jiné čtyřikrát vítězem Wimbledonu.

Příznivci tenisu budou mít v Praze unikátní příležitost vidět hrát dvě šestice elitních tenistů. V týmu Evropy jsou Rafael Nadal, Roger Federer, Alexander Zverev, Dominic Thiem, Marin Čilič a Tomáš Berdych, kapitánem je Björn Borg. Tým Světa ve složení Nick Kyrgios, John Isner, Jack Sock, Sam Querrey, Frances Tiafoe a Denis Shapovalov povede John McEnroe.

Slavnostní zahájení Laver Cupu se koná ve středu odpoledne na Staroměstském náměstí, kde bude mít veřejnost možnost vidět všechny hráče.

Prvním hracím dnem je pátek 22. září, každý den jsou na programu tři dvouhry a jedna čtyřhra, v případě nerozhodného stavu v neděli se bude hrát rozhodující čtyřhra.

Podrobné informace jsou k dispozici na https://lavercup.com/cz/.