Extrémní překážkový běh po vzoru armády, to je Army Run. Vyzkoušet si ho můžete třeba 30. září na pražském vrchu Vítkov.

Městská varianta extrémního závodu, při kterém závodníci běží bahnem, plazí se po břiše pod ostnatým drátem anebo šplhají přes vysoké překážky, je vrcholem sezony 2017. Zájemci se mohou vydat na dvě trasy – Captain měří 5 kilometrů a má cca 20 fyzických a psychických překážek, Major je o 5 kilometrů delší a zahrnuje více než 40 překážek.

Běhat se bude nejen okolo památníku, ke kterému vedou nekonečné schody, ale třeba i temným tunelem, kde na závodníky budou čekat ozbrojení borci od armády, kteří také závod připravují.

Bahno na trati pro drsňáky

Přestože trasa vede přes širší centrum města, závodníci musí počítat i s bahnem na trati. Jak bývá u tohoto projektu, který se v Praze poběží už podruhé, zvykem, i tohoto klání se účastní profesionální vojáci.

Při běhu prověří svoji vytrvalost jak jednotlivci, tak celé týmy. Start je v areálu TJ Spoje, odkud se poběží okolo sochy Jana Žižky na Vítkově, dále starým Vítkovským tunelem, kde budou umístěny některé překážky.

Pokud se na extrémní závod necítíte, rozhodně se na něj přijďte alespoň podívat. Army Run ve spolupráci s armádou nabízí unikátní sportovní zážitek v samém centru Prahy.

 

Podívejte se na webové stránky: www.armyrun.cz